Więcej  ›
19.05.2024 19 maja 2024

SPECJALISTA DS. ENERGETYKI

Pracodawca: GRUPA ZARMEN Numer referencyjny: 204100 Data publikacji: 06 maja 2024 Lokalizacja: Częstochowa - Śląskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: - Branże:
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

  • inicjowanie przedsięwzięć dostosowawczych i nadzór nad prawidłowym wykonywaniem przepisów ustawy prawo energetyczne, ustawy o efektywności energetycznej,
  • kierowanie i nadzór nad opracowywaniem planów okresowych (miesięcznych, kwartalnych i rocznych) w zakresie zużycia, produkcji, zakupu mediów energetycznych,
  • realizacja całości zagadnień związanych z zawieraniem umów w zakresie sprzedaży/zakupu mediów energetycznych i usług rozliczeń w tym zakresie,
  • koordynacja i inicjowanie wykonywania analiz techniczno-ekonomicznych dotyczących gospodarki energetycznej,
  • realizacja sprawozdawczości zewnętrznej i wewnętrznej w zakresie gospodarki energetycznej,
  • koordynacja działań w zakresie opracowywania taryf dla mediów energetycznych, opracowywania i uzgadniania wymaganych prawem koncesji, dostosowanie ewidencji energetycznej do wymagań przepisów podatkowych i zarządzania energią,
  • przygotowywanie informacji i danych niezbędnych do zarządzania gospodarką energetyczną,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (m.in. Urząd Regulacji Energetyki) w zakresie realizacji prawa energetycznego,
  • współpraca z URE w zakresie świadectw pochodzenia, taryf cenowych, planów rozwoju sieci dystrybucyjnych, rozliczeń z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.

Wymagania

  • wykształcenia wyższego (techniczne, ekonomiczne, prawne),
  • trzyletniego doświadczenia, w tym 1 rok na podobnym stanowisku,
  • wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu energetyki,
  • znajomości prawa energetycznego,
  • znajomości MS Office,
  • sumienności i systematyczności przy wykonywaniu powierzonych zadań,
  • wysoko rozwiniętych zdolności analitycznych i umiejętności interpersonalnych,
  • bardzo dobrej organizacji pracy,
  • efektywności i nastawienia na realizację wyznaczonych celów,
  • kreatywności i zaangażowania,
  • umiejętności pracy w zespole.

Oferujemy

  • stabilną umowę o pracę,
  • nagrody wynikające z wypracowanego wspólnie zysku,
  • docenienie Twojego doświadczenia zawodowego poprzez nagrody jubileuszowe,
  • pakiet świadczeń socjalnych: wczasy pod gruszą, dofinansowanie do wypoczynku dzieci i młodzieży, itp.,
  • prywatną opiekę medyczną współfinansowaną przez pracodawcę,
  • atrakcyjne warunki dodatkowego ubezpieczenia na życie,
  • program szkoleń niezbędny do wykonywanych przez Ciebie zadań,
  • program szkoleń rozwojowych,
  • współprace z doświadczonymi ekspertami i menedżerami – pasjonatami w swoich obszarach.

GRUPA ZARMEN

GRUPA ZARMEN to lider na rynku kompleksowego wykonania inwestycji przemysłowych. W jej skład wchodzi 13 spółek o szerokim zakresie działalności.