Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

VAT - zmiany 2019 / 2020, aktualne interpretacje dotyczące branży wod-kan

21 października 2019

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest przedstawienie istotnych dla branży wod-kan zmian w podatku VAT, wchodzących w życie w latach 2019 - 2020, oraz aktualnych interpretacji organów podatkowych i sądów. Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe, w szczególności pracowników działów księgowości przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.

Program:

Wykładowca przedstawi m.in. zmiany dot. stosowania „mechanizmu podzielonej płatności” (MPP), omówi obowiązek zapłaty na rachunek kontrahenta zawarty w wykazie podatników („białej liście”), solidarną odpowiedzialność nabywcy za podatek nie rozliczony przez dostawcę, likwidację „odwrotnego obciążenia” w obrocie krajowym - zasady obowiązujące w okresie przejściowym. Pokaże także nową „matrycę stawek”, możliwości uzyskania wiążącego potwierdzenia prawa stosowania stawki 8% dla wielu spornych dotychczas usług np. budowy przyłącza, montażu, wymiany wodomierza, przyłączenia do sieci, usuwania awarii. Objaśni zmiany dotyczące stosowania sankcji za nieprawidłowe rozliczenia w VAT, zastąpienie deklaracji VAT-7 i innych deklaracji rozszerzonym plikiem JPK_VAT, a także zmiany dotyczące kas fiskalnych oraz „zamiany” paragonu na fakturę. Wykładowca omówi także aktualne interpretacje organów podatkowych i sądów dotyczące branży wod-kan (szczegółowy program dostępny na stronie www.igwp.org.pl).

Program opracowany został w oparciu o bogate doświadczenie wykładowcy, który od lat prowadzi szkolenia podatkowe dla branży. Metodyka szkolenia obejmuje przedstawianie praktycznych przykładów, dyskusję z uczestnikami oraz udzielanie odpowiedzi na zgłaszane pytania.

Prowadzenie:
Piotr Passowicz - doradca podatkowy, prawnik z wieloletnim doświadczeniem nabytym w renomowanych firmach zajmujących się doradztwem podatkowym i prawnym, m.in. w Spółce Doradztwa Podatkowego „Ernst & Young” Sp. z o.o. Zajmuje się kompleksowym doradztwem podatkowym dla klientów korporacyjnych z Polski i zagranicy. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.
Doświadczony wykładowca, współpracownik znanych firm szkoleniowych. Prowadził wiele szkoleń na temat prawa podatkowego w Polsce i zagranicą (Niemcy, Czechy). Autor publikacji w prasie fachowej.
Członek Prezydium Rady Podatkowej PKPP „Lewiatan”, w której od 2009 r. pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Zespołu ds. Monitorowania Orzecznictwa. Ekspert podatkowy Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych. Uczestniczy w pracach komisji Sejmu i Senatu RP dotyczących prawa podatkowego.

Termin zgłoszeń do 14.10.2019 r.

Informacje praktyczne

Szkolenie dla specjalistów
Daty: 21 października 2019

Bydgoszcz
Polska

Kontakt

Więcej informacji
▲  Do góry strony