Teraz Środowisko Newsletter Teraz Środowisko
Wydanie z dnia 14.03.2019, wysłane do 11.315 abonentów
Wywiady & opinie ekspertów
Wywiad Piotr Barczak
Wywiad - Piotr Barczak,
Członek Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste
Polska nie może być tylko biernym obserwatorem
Gospodarka obiegu zamkniętego to w Europie ważny temat, ale czy ważny w Polsce? NGOsy skierowały apel do premiera Morawieckiego w sprawie zintensyfikowania działań w tym obszarze zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej - mówi Piotr Barczak.
Wywiad Krzysztof Hornicki
Wywiad - Krzysztof Hornicki,
Wiceprezes zarządu Interseroh Polska
Mikroorganizmy odpowiedzią na problemy z zagospodarowaniem bioodpadów
Choć najlepszym sposobem zagospodarowania odpadów biodegradowalnych byłoby tradycyjne kompostowanie, nie w każdym miejscu jest to możliwe. Z pomocą przychodzą mikroorganizmy z Hongkongu - mówi Krzysztof Hornicki z firmy Interseroh.
XIX Forum Termomodernizacja
Aktualności
Wartość deszczówki rośnie – dla tych, którzy potrafią ją zagospodarować Wartość deszczówki rośnie – dla tych, którzy potrafią ją zagospodarować
Rozbudowa miast, wielkich betonowych powierzchni sprawiła, że w obliczu coraz częściej występujących gwałtownych zjawisk pogodowych, pojawił się problem zagospodarowania wód opadowych. Deszczówka wraca do łask, a retencjonowanie nie jedno ma imię.
Farmaceutyki w środowisku: lepiej zapobiegać, niż leczyć Farmaceutyki w środowisku: lepiej zapobiegać, niż leczyć
Jak dotąd nie stwierdzono wyraźnego związku między substancjami farmaceutycznymi obecnymi w środowisku a zdrowiem ludzi. Pomimo tego, Unia Europejska planuje podjąć szereg działań mających na celu chronić nas przed ewentualnymi zagrożeniami.
• Nowe etykiety efektywności energetycznej w 2021 r. • W listopadzie ruszy prototyp systemu do monitorowania pól elektromagnetycznych • NSA daje zielone światło dla walki ze smogiem
Samorządowcy postulują o zmiany w ustawie o elektromobilności
Samorządowcy z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii postulują o zmianę zapisów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Ich zdaniem ustawa ta, jeżeli nie zostanie w trybie pilnym znowelizowana, będzie implikowała sporo problemów.
Samorządowcy postulują o zmiany w ustawie o elektromobilności
Łamanie zakazu handlu „kopciuchami” można zgłaszać mailowo
Już obowiązuje nowe rozporządzenie ws. wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Nowelizacja miała na celu uszczelnienie przepisów, które dawały producentom furtkę do sprzedaży niespełniających norm urządzeń.
Łamanie zakazu handlu „kopciuchami” można zgłaszać mailowo
• Postawiono zarzuty ws. zanieczyszczenia terenu i spowodowania pożaru odpadów w Legnicy • KE ma zastrzeżenia do polskiej energetyki wodnej • Poszukiwania inwestorów do spółki ElectroMobility Poland
Cena chaosu przestrzennego to 2,2 tys. zł rocznie na osobę Cena chaosu przestrzennego to 2,2 tys. zł rocznie na osobę
Narastający od lat chaos przestrzenny generuje każdego roku kilkadziesiąt miliardów złotych dodatkowych kosztów. Jak podają naukowcy z Polskiej Akademii Nauk, mowa nawet o 84,3 mld zł, które pokrywane są zarówno przez samorządy, jak i budżet państwa.
Ministerstwo Energii obawia się "nadwsparcia" OZE w Polsce Ministerstwo Energii obawia się "nadwsparcia" OZE w Polsce
Przedstawiony przed kilkoma dniami projekt nowelizacji przewiduje m.in. przeprowadzenie w 2019 r. aukcji na ponad 3 GW nowych mocy. Zdaniem branży optymistyczne plany rządu mogą pokrzyżować pozostałe przepisy tego samego projektu.
• KE zaakceptowała 6 z 19 polskich projektów zgłoszonych do inicjatywy Coal Regions in Transition • Ustawa o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości wchodzi w życie • Skuteczna kontrola bezpieczeństwa żywności, czyli sześć w jednym?
Resort środowiska ujednolica wymagania dla magazynowania odpadów
W skrajnych przypadkach decyzje administracyjne w ogóle nie ustanawiają wymogów albo robią to zbyt ogólnie. To zaś nie pozwala skutecznie chronić środowiska przed negatywnym wpływem odpadów – czytamy w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia.
Resort środowiska ujednolica wymagania dla magazynowania odpadów
Kiedy będą ustawowo określone kwalifikacje dla zawodu gleboznawcy?
O ustawowym określeniu kwalifikacji dla osób, które mają prowadzić gleboznawczą klasyfikację gruntów, RPO mówi już od 2008 roku. Do dzisiaj nie ma jednak odpowiednich regulacji, ponieważ sprawa ta wywołała spór kompetencyjny między dwoma resortami.
Kiedy będą ustawowo określone kwalifikacje dla zawodu gleboznawcy?
• Polska ma w geotermii podobną ilości energii co w węglu • Nad czym będzie obradować Krajowa Komisja ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko? • Prezes Daca: Skupiamy się teraz na pracownikach, co dotyczy zarówno płac, jak i sprzętu
Wszystkie artykuły
Produkty i usługi
Przydomowa stacja ładowania samochodów elektrycznych ELVI HomeLine - Engie Przydomowa stacja ładowania samochodów elektrycznych ELVI HomeLine
ENGIE
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! - SUEZ SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy!
SUEZ
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane - Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER 2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane
CENTRUM ORGANIZACJI SZKOLEń I KONFERENCJI SEMPER
Wszystkie produkty i usługi
Kalendarz wydarzeń
TermoEXPO Strefa Termomodernizacji i Efektywności Energetycznej w Budownictwie TermoEXPO Strefa Termomodernizacji i Efektywności Energetycznej w Budownictwie TermoEXPO to strefa nowoczesnych technologii i innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań.
To wydarzenie bez wątpienia będzie platformą wymiany wiedzy teoretycznej i praktycznej w temacie budownictwa pasywnego, energooszczędnego, zeroenergetycznego czy dodatnioenergetycznego.
Wśród wystawców znajdą się czołowi producenci ekologicznych systemów ogrzewania, producenci i dystrybutorzy pomp ciepła, pieców zasilanych biomasą, biogazem czy ekogroszkiem.
Strefa będzie towarzyszyć II Targom Energii Odnawialnej RE-Energy.
10-11 września 2019r. Warszawa
II Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy II Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy Targi Energii Odnawialnej RE-Energy to unikatowe wydarzenie targowe dedykowane szeroko pojętej energii odnawialnej (OZE), podczas którego zostaną przedstawione najnowocześniejsze rozwiązania i technologie. RE-energy to nie tylko możliwość pokazania Państwu jak w prosty sposób zadbać o środowisko, ekologicznie dostarczyć i generować energię, ale jest to również możliwość poszerzenia dotychczasowej wiedzy o energetyce i ekologii poprzez konferencje tematyczne czy poszerzanie sieci kontaktów w strefie networkingu biznesowego. Targi Re-Energy to miejsce spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. To tutaj świat biznesu spotyka się ze światem nauki. 10-11 września 2019r. Warszawa
Nadchodzące wydarzenia (wybrane spośród 69 wpisanych do kalendarza)
19 marca 2019 Deklarowana innowacyjność czy potwierdzona skuteczność, czyli jak zbudować przewagę konkurencyjną na rynku technologii wodno-ściekowych dzięki ETV (Katowice, Polska)
19 marca 2019 Operator oczyszczalni ścieków (Wrocław, Polska)
20 marca 2019 Międzynarodowa Konferencja Naukowa Projektu MISCOMAR - Multiple benefits of biomass crops on marginal land (Katowice, Polska)
21 marca 2019 V Konferencja „Inteligentna Energetyka” – Standardy łączności bezprzewodowej dla energetyki (Warszawa, Polska)
21 marca 2019 VIII Forum Biomasy i Pelletu w Ciepłownictwie i Energetyce (Elbląg, Polska)
Wszystkie wydarzenia
Oferty pracy
Technik w Dziale Geotechniki, Filtracji i Jakości Betonów Budowli Hydrotechnicznych - Opublikowano 13.03 Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski - Lubuskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:Mniej niż rok
Główny specjalista ds. windykacji należności Skarbu Państwa - Opublikowano 13.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 3)
Doświadczenie:3-5 lat
Inspektor ochrony środowiska - Opublikowano 13.03 Lokalizacja:Białystok - Podlaskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 3)
Doświadczenie:Mniej niż rok
Specjalista ds. opiniowania i uzgadniania przedsięwzięć na obszarach Natura 2000 - Opublikowano 13.03 Lokalizacja:Białystok - Podlaskie
Rodzaj umowy:Umowa na zastępstwo
Doświadczenie:Mniej niż rok
Starszy inspektor ds. kontroli zewnętrznej i wewnętrznej - Opublikowano 13.03 Lokalizacja:Szczecin - Zachodniopomorskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Specjalista ds. obsługi systemu świadectw pochodzenia z kogeneracji oraz koncesjonowania - Opublikowano 13.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Specjalista w Departamencie Promocji i Jakości Żywności - Opublikowano 13.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Specjalista w Wydziale Planistyki - Opublikowano 12.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:3-5 lat
Synoptyk meteorolog - Opublikowano 12.03 Lokalizacja:Gdynia - Pomorskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:Mniej niż rok
Specjalista ds. gruntów i geotechniki - Opublikowano 12.03 Lokalizacja:Opole - Opolskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Radca prawny - Opublikowano 12.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Starszy inspektor ds. działań i rozliczeń księgowych w projekcie pn. Ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk chronionych w ramach sieci Natura 2000 w Małopolsce oraz bieżącej obsługi finansowej jednostki - Opublikowano 12.03 Lokalizacja:Kraków - Małopolskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Specjalista ds. ocen oddziaływania na środowisko przedsięwzięć innych niż liniowe - Opublikowano 12.03 Lokalizacja:Wrocław - Dolnośląskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:Mniej niż rok
Specjalista ds. ochrony przyrody - Opublikowano 12.03 Lokalizacja:Lublin - Lubelskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Specjalista ds. komunikacji i grafiki komputerowej - Opublikowano 12.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Główny specjalista - planista projektu Opracowywanie planów ochrony dla dwóch obszarów Natura 2000 na Dolnym Śląsku - Opublikowano 12.03 Lokalizacja:Wrocław - Dolnośląskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 2)
Doświadczenie:3-5 lat
Specjalista ds. Eksploatacji Turbin Wiatrowych - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Wojciechowo - Pomorskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Inspektor ds. kontroli podmiotów korzystających ze środowiska - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Opole - Opolskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 5)
Doświadczenie:Mniej niż rok
Specjalista ds. regulacji rynku paliw ciekłych - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 2)
Doświadczenie:1-3 lata
Inspektor ds. kontroli podmiotów korzystających ze środowiska - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Opole - Opolskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 5)
Doświadczenie:Mniej niż rok
Inspektor wojewódzki ds. katastru - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:Mniej niż rok
Inspektor wojewódzki ds. nadzoru geodezyjnego i kontroli - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:Mniej niż rok
Inspektor ds. fitosanitarnych - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Kłobuck - Śląskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:Mniej niż rok
Starszy specjalista ds. kontaktów z mediami i promocji - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Inspektor ds. planów i projektów przyrodniczych - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Poznań - Wielkopolskie
Rodzaj umowy:Umowa na zastępstwo
Doświadczenie:Mniej niż rok
Starszy inspektor ds. obsługi kancelaryjnej wydziału oraz wydawania decyzji środowiskowych - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:Mniej niż rok
Specjalista ds. egzekucji należności - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 2)
Doświadczenie:Mniej niż rok
Referent prawny - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Poznań - Wielkopolskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Specjalista ds. statystyk wody i odpadów - Opublikowano 11.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:1-3 lata
Inspektor ds. kontroli upraw i materiału siewnego pod kątem występowania GMO oraz spraw fitosanitarnych - Opublikowano 08.03 Lokalizacja:Kolbuszowa - Podkarpackie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:Mniej niż rok
Inspektor ds. kontroli przestrzegania przepisów o ochronie środowiska - Opublikowano 08.03 Lokalizacja:Piotrków Trybunalski - Łódzkie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 2)
Doświadczenie:Mniej niż rok
Inspektor ds. kontroli przestrzegania przepisów o ochronie środowiska - Opublikowano 08.03 Lokalizacja:Łódź - Łódzkie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 2)
Doświadczenie:Mniej niż rok
Specjalista ds. nieprawidłowości - Opublikowano 08.03 Lokalizacja:Warszawa - Mazowieckie
Rodzaj umowy:Umowa na zastępstwo (Liczba stanowisk pracy: 2)
Doświadczenie:1-3 lata
Starszy inspektor realizujący funkcje publicznoprawne ds. ochrony środowiska morskiego - Opublikowano 08.03 Lokalizacja:Gdańsk - Pomorskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:Mniej niż rok
Specjalista w Wydziale Inspekcji - Opublikowano 07.03 Lokalizacja:Poznań - Wielkopolskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 3)
Doświadczenie:Mniej niż rok
Specjalista w Dziale Inspekcji - Opublikowano 07.03 Lokalizacja:Konin - Wielkopolskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 3)
Doświadczenie:Mniej niż rok
Specjalista w Dziale Inspekcji - Opublikowano 07.03 Lokalizacja:Piła - Wielkopolskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 3)
Doświadczenie:Mniej niż rok
Specjalista w Dziale Inspekcji - Opublikowano 07.03 Lokalizacja:Kalisz - Wielkopolskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 3)
Doświadczenie:Mniej niż rok
Specjalista w Dziale Inspekcji - Opublikowano 07.03 Lokalizacja:Leszno - Wielkopolskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:Mniej niż rok
Starszy specjalista ds. ochrony środowiska w zakresie szarej strefy - Opublikowano 07.03 Lokalizacja:Gdańsk - Pomorskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:3-5 lat
Główny specjalista ds. ochrony środowiska w zakresie ochrony powietrza - Opublikowano 07.03 Lokalizacja:Gdańsk - Pomorskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:5-10 lat
Główny specjalista ds. ochrony środowiska w zakresie szarej strefy - Opublikowano 07.03 Lokalizacja:Gdańsk - Pomorskie
Rodzaj umowy:Umowa o pracę
Doświadczenie:5-10 lat
Wszystkie oferty pracy
Przepisy prawne (Teksty wprowadzone w ostatnim tygodniu)
Planowanie przestrzenne Planowanie przestrzenne Obwieszczenie z dnia 07 lutego 2019
Obwieszczenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 7 lutego 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie udostępn...
Powietrze i klimat Powietrze i klimat Komunikat z dnia 11 marca 2019
KOMUNIKAT KOMISJI Zawiadomienie Komisji (1) w sprawie monitorowania ekosystemów na podstawie art. 9 i załącznika V do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2284 w sp...
Rolnictwo Rolnictwo Rozporządzenie z dnia 27 lutego 2019
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 27 lutego 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ram...
Rozporządzenie z dnia 26 lutego 2019
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 lutego 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie okresu obliczania udziału różnych upraw w celu dywersyfikacji upraw...
Środowisko naturalne, bioróżnorodność Środowisko naturalne, bioróżnorodność Rozporządzenie z dnia 04 marca 2019
Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 4 marca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie nadania statutu Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu z siedzibą w Zakopanem
Transport Transport Rozporządzenie z dnia 20 lutego 2019
Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 20 lutego 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wymagań dotyczących zawartości siarki w paliwie ż...
Zarządzanie środowiskiem Zarządzanie środowiskiem Rozporządzenie z dnia 08 marca 2019
Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 8 marca 2019 r. w sprawie dotacji podmiotowej dla Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości
Rozporządzenie z dnia 25 lutego 2019
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 lutego 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu prowadzenia dokumentacji dotyczącej materiału siewnego oraz...
Ustawa z dnia 22 lutego 2019
Ustawa z dnia 22 lutego 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska
Obwieszczenie z dnia 13 lutego 2019
Obwieszczenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 lutego 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegó...
Uchwała z dnia 18 stycznia 2019
Uchwała nr 8 Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2019 r. w sprawie wyrażenia zgody na przedłożenie Komisji Europejskiej aktualizacji wstępnej oceny stanu środowiska wód morskich w...
Wszystkie przepisy prawne
Nowe wydanie newslettera w następny czwartek!
Dodaj adres kontakt@teraz-srodowisko.pl do swojej książki adresowej. Dzięki temu newsletter będzie przychodził do Twojej skrzynki mailowej, a nie do spamu.

Otrzymałeś(aś) ten mail, ponieważ jesteś zapisany(a) na newsletter Teraz Środowisko.
- Rezygnacja z prenumeraty

Aktualności Teraz Środowisko są publikowane także na: FacebookFacebook Google+Google+ TwitterTwitter   ou LinkedInLinkedIn