Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska

Pracodawca: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Numer referencyjny: 111236 Data publikacji: 18 maja 2021 Lokalizacja: Katowice - Śląskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Energia: Ropa, gaz i węgiel
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna w szczególności za:
  • Zbieranie, analizę i opracowywanie danych techniczno – ekonomicznych dotyczących górnictwa węgla kamiennego,
  • Monitoring, analiza i ocena informacji z zakresu mechanicznej przeróbki węgla, ochrony środowiska, zagospodarowania terenów pogórniczych, odmetanowania,
    i zagospodarowania metanu kopalnianego oraz wypadkowości w górnictwie węgla kamiennego
  • Współpraca z podmiotami sektora górnictwa węgla kamiennego i z organami administracji, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ochrony środowiska,
  • Współudział w opracowywaniu opinii i uwag do projektów ustaw i rozporządzeń w obszarze rozwiązań prawnych problematyki ochrony środowiska.

Wymagania

Oczekiwania:
  • Wykształcenie wyższe górniczo - geologiczne lub ochrona środowiska,
  • 2 lata doświadczenia w pracy w przedsiębiorstwach,
  • Znajomość zagadnień związanych z ochroną środowiska w górnictwie,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • Umiejętność korzystania z baz danych,
  • Wysokie umiejętności analityczne,
  • Umiejętność planowania i organizowania pracy,
  • Samodzielność, dokładność i skrupulatność.

Mile widziane:

  • Znajomość sektora górnictwa węgla kamiennego,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Oferujemy

Oferujemy:
  • Umowę o prace,
  • Pracę w dynamicznej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Bogaty pakiet socjalny: prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do karty MultiSport, dodatkowe ubezpieczenie na życie, fundusz socjalny,
  • Szkolenia,
  • Lekcje języków obcych.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

to spółka Skarbu Państwa o ugruntowanej pozycji na rynku. W okresie transformacji uratowaliśmy tysiące miejsc pracy unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dziś jesteśmy dynamiczną firmą, która zajmuje się innowacjami, restrukturyzacją i inwestycjami.

Obecnie poszukujemy osoby do Oddziału ARP S.A. w Katowicach na stanowisko: