Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Specjalista ds. prawa ochrony środowiska

Pracodawca: ATMOTERM S.A. Numer referencyjny: SPOS Data publikacji: 23 stycznia 2020 Lokalizacja: Opole - Opolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy, Sprawozdania, ewidencje, kontrole, Doradztwo, audyty, consulting

Opis stanowiska

Główne zadania na oferowanym stanowisku:
  • monitorowanie i analiza zmian w prawie ochrony środowiska (prawo krajowe i unijne);
  • opracowywanie cyklicznych zestawień zidentyfikowanych zmian w prawie ochrony środowiska;
  • analiza wpływu zmian w prawie ochrony środowiska na działalność Klientów;
  • udzielanie porad i konsultacji prawnych w zakresie stosowania przepisów prawa ochrony środowiska;
  • opiniowanie i weryfikacja dokumentacji środowiskowej;
  • przygotowywanie opracowań i dokumentacji z zakresu prawa ochrony środowiska.

Wymagania

Zapraszamy do współpracy osoby:
  • posiadające doświadczenie w bieżącej obsłudze podmiotów gospodarczych pod kątem przestrzegania przepisów prawa ochrony środowiska;
  • bardzo dobrze znające prawo ochrony środowiska oraz przebieg procesu legislacyjnego;
  • skrupulatne, zwracające uwagę na detale;
  • z predyspozycjami analitycznymi oraz nastawione na samodzielność;
  • aktywnie podchodzące do rozwiązywania problemów.

Dodatkowym atutem będzie:
  • znajomość prawa cywilnego i administracyjnego;
  • wykształcenie w kierunku (w tym studia podyplomowe): ochrona środowiska, inżynieria środowiska, energetyka, prawo lub w kierunkach pokrewnych;
  • doświadczenie w pracy z wybraną dokumentacją: wnioski o wydanie zezwoleń na emisję gazów cieplarnianych, raporty emisji gazów cieplarnianych, pozwolenia sektorowe (powietrze, odpady), operaty wodnoprawne, pozwolenia zintegrowane, Karty Informacyjne Przedsięwzięć, raporty oddziaływania na środowisko, dokumentacje dot. efektywności energetycznej.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w firmie z perspektywicznej branży ochrony środowiska;
  • dodatki pozapłacowe, tj.: karta Multisport, karty podarunkowe, dofinansowanie do wypoczynku, możliwość uczestniczenia w ubezpieczeniu grupowym;
  • spotkania firmowe i wyjazdy integracyjne;
  • dogodną lokalizację biura w centrum Opola;
  • możliwość pracy zdalnej po okresie wdrożenia;
  • program wdrożeniowy do roli Specjalisty ds. prawa ochrony środowiska.

Inne informacje

Nasza oferta skierowana jest również do osób niepełnosprawnych.

Rezerwujemy sobie prawo do kontaktu z wybranymi Kandydatami/Kandydatkami.

Informujemy także, że podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne w celu przeprowadzenia rekrutacji, w której bierzesz udział.

ATMOTERM S.A.

ATMOTERM® S.A. w Opolu jest firmą z kapitałem polskim. Firma działa na rynku polskim i europejskim
od ponad 30 lat. Specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych komputerowych systemów zarządzania informacjami środowiskowymi oraz w ochronie i inżynierii środowiska. Misją ATMOTERM® S.A. jest tworzenie, wdrażanie i outsourcing rozwiązań w zakresie zarządzania jakością środowiska wspomagającego rozwój zrównoważony.
Poprzez naszą działalność tworzymy możliwości rozwoju zawodowego w różnych specjalnościach.