Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Specjalista/ka ds. ochrony środowiska w zakresie EU ETS

Pracodawca: ATMOTERM S.A. Numer referencyjny: EU ETS Data publikacji: 17 lutego 2022 Lokalizacja: Opole - Opolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Doradztwo, audyty, consulting

Opis stanowiska

Zapraszamy Cię do naszego zespołu Efektywność Energetyczna. Składa się on zarówno z wieloletnich specjalistów, jak i osób znajdujących się na początku swojej ścieżki kariery. Tematy, w których masz szansę uczestniczyć związane są bezpośrednio z ochroną środowiska. Dzięki ciągłemu kontaktowi z Klientami naszej firmy nie odczujesz monotonii, a dzięki naszym mentorom, będziesz mieć okazję rozwoju swoich kompetencji.

Główne zadania na oferowanym stanowisku:

  • przygotowywanie opracowań i dokumentacji z zakresu systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych (EU ETS);
  • prowadzenie z Klientami uzgodnień dotyczących danych wejściowych do opracowywanych dokumentacji;
  • prowadzenie uzgodnień administracyjnych w zakresie wykonywanych dokumentacji;
  • zarządzanie i nadzór nad danymi Klientów;
  • sporządzanie wniosków o wydanie czy zmianę zezwoleń na emisję gazów cieplarnianych oraz dokumentacji dotyczących przydziału uprawnień do emisji;
  • przeprowadzanie audytów instalacji pod kątem spełniania wymogów prawnych z zakresu EU ETS;
  • obsługa outsourcingowa klientów.

Wymagania

Zapraszamy do współpracy osoby:

  • z doświadczeniem w opracowywaniu dokumentacji dotyczących systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych;
  • z wykształceniem w kierunku ochrony środowiska, energetyki lub pokrewnym;
  • z umiejętnością logicznej analizy danych;
  • posiadające prawo jazdy kat. B i gotowe do wyjazdów służbowych (90% praca w biurze, 10% delegacje);
  • z łatwością w nawiązywaniu kontaktów i budowaniu długofalowych relacji z Klientami;
  • zaangażowane, z chęcią rozwoju i elastycznym podejściem do dynamicznych zmian.

Dodatkowym atutem będzie:

  • praktyczna znajomość zagadnień ochrony środowiska;
  • doświadczenie w obsłudze klienta w zakresie pozwoleń i audytów środowiskowych;
  • doświadczenie w sporządzaniu audytów energetycznych.

Oferujemy

Oferujemy:

  • umowę o pracę w firmie z perspektywicznej branży ochrony środowiska;
  • dodatki pozapłacowe: pakiet opieki medycznej, karty podarunkowe, dofinansowanie do wypoczynku i karty Multisport, możliwość uczestniczenia w ubezpieczeniu grupowym;
  • wsparcie mentora nie tylko w okresie wdrożenia;
  • możliwość pracy zdalnej – obecnie pracujemy w systemie hybrydowym;
  • możliwość skorzystania z elastycznych rozwiązań w naszym systemie pracy;
  • dostęp do wiedzy grona specjalistów z różnych dziedzin – pracujemy zespołowo;
  • niezapomniane wyprawy w ciekawe zakątki Polski podczas wyjazdów integracyjnych oraz imprezy firmowe z atrakcjami;
  • dogodną lokalizację biura w centrum Opola;
  • firmowy parking samochodowy oraz rowerowy.

ATMOTERM S.A.

Jesteśmy firmą specjalizująca się w ochronie środowiska, zarówno w zakresie konsultingu, jak i technologiach IT. Istniejemy na rynku od 40 lat. Dostarczamy profesjonalne rozwiązania dla Klientów sektora administracji publicznej i sektora przedsiębiorstw.

W naszej ofercie znajdują się autorskie systemy informatyczne wspomagające zintegrowane zarządzanie danymi środowiskowymi, a także kompleksowe usługi doradcze obejmujące m.in. analizy ryzyka prawno-środowiskowego, usługi outsourcingowe oraz szkolenia.