Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Otwarty nabór na stanowisko referenta ds. ochrony przyrody w Dziale Opinii i Uzgodnień Środowiskowych

Pracodawca: Biebrzański Park Narodowy Numer referencyjny: PU.110.1.2020 Data publikacji: 28 lipca 2020 Lokalizacja: Osowiec-Twierdza - Podlaskie Rodzaj umowy: Umowa na zastępstwo (ok. 6 miesięcy) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring, Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Planowanie i organizowanie ochrony ekosystemów nieleśnych oraz ochrony gatunkowej na terenie Parku oraz obszarów Natura 2000: OSO Ostoja Biebrzańska i SOO Dolina Biebrzy;
  • Organizowanie, prowadzenie obserwacji terenowych oraz nadzór nad gromadzeniem danych niezbędnych do sporządzenia wieloletnich i rocznych zadań ochronnych, czy planu ochrony parku, jak też ocena i weryfikacja ich realizacji;
  • Udział w opracowywaniu i realizacji zapisów zadań ochronnych lub planu ochrony Parku i planów zadań ochronnych obszarów Natura 2000;
  • Przygotowywanie, realizowanie i sprawozdawanie wykonania zadań ochronnych w Parku oraz ww. obszarach Natura 2000;
  • Prowadzenie rejestrów i baz danych (w tym informacji przestrzennych) spraw będących
w kompetencji pracownika;
  • Inwentaryzowanie i dokumentowanie zjawisk zachodzących w przyrodzie oraz działań prowadzonych na terenie Parku lub w jego sąsiedztwie wpływających lub mogących wpływać na przyrodę Parku;
  • Monitorowanie efektów działań ochronnych;
  • Gromadzenie, analiza oraz opracowanie wyników realizowanych zadań oraz formułowanie wniosków / zaleceń ochronnych;
  • Przygotowanie opinii zleconych przez przełożonych.

Wymagania

Wymagania niezbędne:
-wykształcenie wyższe, profilowane przyrodnicze, tzn. biologia, ochrona środowiska, leśnictwo, architektura krajobrazu, hydrologia, gospodarka wodna, geografia, gospodarka przestrzenna lub pokrewne
-znajomość przyrody i umiejętność interpretacji zjawisk zachodzących w przyrodzie
-umiejętność rozpoznawania pospolitych gatunków roślin i zwierząt
-podstawowa znajomość przepisów prawa nt. zagadnień ochrony przyrody (Prawo ochrony środowiska, Ustawa o ochronie przyrody)
-umiejętność obsługi komputera oraz programów, tj. MS Word, Excel, Internet
-dobra umiejętność obsługi programów GIS/ESRI
-umiejętność pracy koncepcyjnej

Mile widziane:
- doświadczenie w działaniach na rzecz ochrony przyrody
-doświadczenie zawodowe kierunkowe ze wskazaniem na powyższe wymagania
-znajomość języków obcych
-bardzo dobra znajomość oprogramowania GIS/ESRI, np. Q-GIS, Arc-GIS
-Prawo jazdy kat. B

Inne informacje

Zgłoszenie powinno zawierać:
  • imię, nazwisko, dane kontaktowe, w tym adres mailowy oraz numer telefonu;
  • życiorys osoby składającej zgłoszenie;
  • list motywacyjny;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • dokumenty poświadczające doświadczenie zawodowe oraz staż pracy;
  • kopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach, które mogą być przydatne w pracy w BbPN;
  • oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

Zgłoszenia należy przesyłać pocztą tradycyjną na adres: Biebrzański Park Narodowy, Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz lub e-mailem na adres: sekretariat@biebrza.org.pl z dopiskiem: „Dotyczy naboru na stanowisko w Dziale Opinii i Uzgodnień Środowiskowych”.

Aplikacje niekompletne nie będą rozpatrywane.

Biebrzański Park Narodowy zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.

Szczegółowe informacje na temat naboru można uzyskać pod numerem tel.: 85 738 30 51,
 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:00.

Biebrzański Park Narodowy

park narodowy