Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Specjalista ds. wyrobów tytoniowych

Pracodawca: Biuro do spraw Substancji Chemicznych Numer referencyjny: 16690 Data publikacji: 16 października 2017 Lokalizacja: Łódź - Łódzkie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Ryzyko: Zagrożenia sanitarne, niebezpiczne substancje

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Departamencie do spraw Substancji i Mieszanin Niebezpiecznych.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Opracowywanie projektów decyzji wydawanych przez Inspektora do spraw Substancji Chemicznych w sprawach ochrony zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, w szczególności: decyzji dotyczących wprowadzenia do obrotu nowatorskich wyrobów tytoniowych, wycofania z obrotu papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych, nakładania przez Inspektora kar w drodze decyzji administracyjnej we współpracy z Samodzielnym Stanowiskiem Pracy do spraw Obsługi Prawnej i Legislacji,
  • Udział w monitorowaniu rozwoju rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w szczególności poprzez ocenę dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi do uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych,
  • Współpraca z pozostałymi pracownikami departamentu w zakresie przyjmowania, przechowywania, przetwarzania, analizy i udostępniania informacji dotyczących wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych,
  • Współpraca z pozostałymi pracownikami departamentu w zakresie analizy sprawozdań, w szczególności dotyczących wykazu priorytetowych dodatków zawartych w papierosach i tytoniu do samodzielnego skręcania, przekazywanych przez producentów i importerów w celu poddania ich dalszej ocenie przez właściwy instytut badawczy,
  • Przygotowywanie wykazu podmiotów oraz wezwań do zapłaty w celu realizacji przez producentów i importerów obowiązków wynikających z ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych we współpracy z Wieloosobowym Stanowiskiem Pracy do spraw Finansowych oraz pozostałymi pracownikami departamentu w zakresie,
  • Współpraca z Ministerstwem Zdrowia oraz innymi właściwymi organami, Komisją Europejską (udział w grupach roboczych i komitetach) oraz innymi państwami członkowskimi w sprawach dotyczących wyrobów tytoniowych i powiązanych wyrobów,
  • Pomoc pozostałym pracownikom departamentu przy współpracy z organami nadzoru w realizacji zadań wynikających z ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, w szczególności: dotyczących weryfikacji maksymalnego poziomu wydzielanych substancji smolistych, nikotyny i tlenku węgla w dymie papierosowym, kontroli, czy na rynku znajdują się wyłącznie wyroby tytoniowe i wyroby powiązane zgłoszone, zbierania informacji o podejrzanych i niepożądanych dla zdrowia ludzkiego działaniach papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych, szkoleń dla organów nadzoru.

Warunki pracy:
  • Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu
  • Wyjazdy służbowe krajowe i zagraniczne
  • Biuro do spraw Substancji Chemicznych mieści się w wynajmowanym budynku na 4 piętrze. Wejście do budynku bez barier architektonicznych od strony ul. Targowej 35 w Łodzi
  • Szerokość ciągów komunikacyjnych, drzwi wewnętrznych oraz winda w budynku dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
  • Wynagrodzenie 2500 zł brutto (plus dodatek stażowy)

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe w zakresie biologii, farmacji, chemii, medycyny, weterynarii, ochrony środowiska lub pokrewne
  • 2 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych lub w zarządzaniu chemikaliami
  • Znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2 (potwierdzona certyfikatem) pozwalająca na zrozumienie treści dokumentów właściwych dla zakresu zadań na stanowisku
  • Umiejętność analizy i syntezy informacji oraz logicznego myślenia
  • Umiejętność jasnego, precyzyjnego i zwięzłego przekazywania informacji
  • Doskonała znajomość ustawy o substancjach chemicznych i ich mieszaninach
  • Doskonała znajomość ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych
  • Bardzo dobra znajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Dobra organizacja pracy własnej
  • Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, w szczególności pracy pod presją czasu
  • Znajomość organizacji i funkcjonowania administracji publicznej
  • Doskonała dobra znajomość obsługi komputera: Ms Office (Word, Excel, Power Point) oraz administrowanie stroną internetową
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe studia podyplomowe w zakresie zarządzania chemikaliami
  • Wiedza na temat ochrony zdrowia człowieka i środowiska przed szkodliwym działaniem chemikaliów

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie znajomości języka angielskiego
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

Termin składania dokumentów: 27.10.2017
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
W ofercie należy podać dane kontaktowe - adres do korespondencji, adres e-mail, numer telefonu;
Oferta powinna zawierać wskazanie stanowiska i komórki organizacyjnej, o które ubiega się kandydat;
Oferty otrzymane po terminie i oferty niekompletne nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego);
Wszystkie wymagane oświadczenia powinny być własnoręcznie podpisane i opatrzone datą;
Do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu;
Osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu postępowania rekrutacyjnego zostaną o tym powiadomione telefonicznie lub e-mailem;
Osoby, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie nie będą o tym informowane, ewentualne informacje w tym zakresie udzielane będą telefonicznie pod nr tel. 42 2528407;
Po zakończeniu procesu naboru oferty niespełniające wymagań formalnych oraz wszystkie pozostałe oferty z wyjątkiem oferty wybranego kandydata/kandydatki podlegają zniszczeniu po upływie 3 miesięcy od dnia obsadzenia tego stanowiska.

Metody naboru:
Proces rekrutacyjny będzie składał się z następujących etapów:
etap 1: weryfikacja formalna nadesłanych ofert - do drugiego etapu zaproszeni zostaną kandydaci, którzy spełniają wszystkie wymagania formalne
etap 2: test wiedzy merytorycznej
etap 3: rozmowa kwalifikacyjna w języku polskim i angielskim

Biuro do spraw Substancji Chemicznych

Biuro do spraw Substancji Chemicznych jest urzędem centralnym organu administracji rządowej, który sprawuje określoną ustawowo kontrolę nad wprowadzaniem do obrotu produktów chemicznych.