Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista ds. Wyrobów Tytoniowych i Powiązanych

Pracodawca: Biuro do spraw Substancji Chemicznych Numer referencyjny: 50935 Data publikacji: 15 lipca 2019 Lokalizacja: Łódź - Łódzkie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Badania naukowe
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista Departament do spraw Wyrobów Tytoniowych i Powiązanych.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Weryfikacja zgłoszeń wyrobów tytoniowych i powiązanych oraz współpraca z pozostałymi pracownikami departamentu w zakresie przyjmowania, przechowywania, przetwarzania, analizy i udostępniania informacji dotyczących wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych.
  • Współpraca w zakresie przygotowywania dokumentów, projektów decyzji, sprawozdań i zestawień w sprawach wynikających z ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
  • Współpraca z Ministerstwami, organami nadzoru, Komisją Europejską (udział w grupach roboczych i komitetach) oraz innymi państwami członkowskimi w sprawach dotyczących wyrobów tytoniowych i powiązanych wyrobów.
  • Udział w monitorowaniu rozwoju rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w szczególności poprzez ocenę dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi do uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych.
  • Przygotowywanie odpowiedzi na zapytania zgłaszane telefonicznie i drogą elektroniczną z zakresu objętego ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Warunki pracy:
  • Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu.
  • Wyjazdy służbowe krajowe i zagraniczne.
  • Biuro do spraw Substancji Chemicznych mieści się w wynajmowanym budynku na 4 piętrze. Wejście do budynku bez barier architektonicznych od strony ul. Targowej 35 w Łodzi. Szerokość ciągów komunikacyjnych, drzwi wewnętrznych oraz winda w budynku dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe stopień mgr lub równorzędny w zakresie biologii, farmacji, chemii, medycyny, weterynarii, ochrony środowiska lub pokrewne
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego pozwalająca na zrozumienie treści dokumentów właściwych dla zakresu zadań na stanowisku.
  • Umiejętność jasnego, precyzyjnego i zwięzłego przekazywania informacji w tym w formie dokumentów.
  • Znajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego.
  • Znajomość ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Dobra organizacja pracy własnej.
  • Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, w szczególności pracy pod presją czasu i stresu.
  • Umiejętność analizy i syntezy informacji oraz logicznego myślenia.
  • Znajomość organizacji i funkcjonowania administracji publicznej.
  • Doskonała dobra znajomość obsługi komputera: Ms Office (Word, Excel, Power Point).
  • Komunikatywność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Wiedza na temat ochrony zdrowia człowieka i środowiska przed szkodliwym działaniem chemikaliów.
  • Znajomość przepisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru.

Termin składania dokumentów: 29.07.2019
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
Wynagrodzenie: 2700 PLN brutto + dodatek stażowy + dodatkowe wynagrodzenie roczne + system premiowy

Proces rekrutacyjny będzie składał się z następujących etapów:
etap 1: sprawdzenie spełnienia warunków formalnych
etap 2: sprawdzenie wiedzy merytorycznej
etap 3: rozmowa kwalifikacyjna w języku polskim i angielskim (etap 2 i 3 odbywają się podczas jednego spotkania z kandydatem)

Rozpoczęcie pracy od 1 października 2019 r.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (42) 25-38-400.

W ofercie należy podać dane kontaktowe - adres do korespondencji, adres e-mail, numer telefonu.

Oferta powinna zawierać wskazanie stanowiska i komórki organizacyjnej, o które ubiega się kandydat.

Oferty otrzymane po terminie i oferty niekompletne nie będą rozpatrywane

Wszystkie wymagane oświadczenia powinny być własnoręcznie podpisane
i opatrzone datą.

Do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu.

Osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu postępowania rekrutacyjnego zostaną o tym powiadomione telefonicznie lub e-mailem.

Osoby, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie nie będą o tym informowane, ewentualne informacje w tym zakresie udzielane będą telefonicznie pod numerem telefonu (42) 25-38-400. Po zakończeniu procesu naboru oferty niespełniające wymagań formalnych oraz wszystkie pozostałe oferty z wyjątkiem oferty wybranego kandydata podlegają zniszczeniu po upływie 3 miesięcy od dnia obsadzenia tego stanowiska.

Biuro do spraw Substancji Chemicznych
ul. Dowborczyków 30/34
90-019 Łódź

Biuro do spraw Substancji Chemicznych jest urzędem centralnym organu administracji rządowej, który sprawuje określoną ustawowo kontrolę nad wprowadzaniem do obrotu produktów chemicznych.