Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Automatyk

Pracodawca: DB ENERGY SA Numer referencyjny: A Data publikacji: 23 lutego 2021 Lokalizacja: Wrocław - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (* rodzaj umowy nie został określony w ogłoszeniu o pracę) Doświadczenie: - Branże:
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna
Przemysł i inżynieria: Mechanika, elektromechanika, automatyka

Opis stanowiska

Główne zadania:
  • wsparcie Kierownika Robót w zakresie kontroli stopnia zaawansowania prac oraz realizacji przyjętych założeń projektowych
  • programowanie systemów automatycznych w procesach energetycznych (PLC, wizualizacje, napędy)
  • bieżące uzgodnienia z technologami i implementacja opracowanych w grupie roboczej algorytmów sterowania
  • udział w rozruchach instalacji
  • dokonywanie zamówień materiałowych i usług, kontrola terminowości oraz rozliczanie dostaw
  • sporządzanie dokumentacji powykonawczej
  • wsparcie i bezpośrednia współpraca z Kierownikiem Projektu i Kierownikiem Robót

Wymagania

  • wykształcenie wyższe w kierunku adekwatnym do zakresu obowiązków (szczególnym atutem będzie ukończenie kierunku studiów Automatyka i robotyka)
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem
  • umiejętność programowania sterowników Siemens będzie dodatkowym atutem
  • znajomość przepisów w zakresie warunków technicznych, prawa budowlanego oraz przepisów BHP
  • znajomość pakietu MS Office, AutoCad; Środowiska TIA Portal
  • prawo jazdy kat. B
  • gotowość do częstych, maksymalnie kilkudniowych wyjazdów służbowych
  • umiejętność pracy w zespole

Oferujemy

  • stabilną pracę i możliwość rozwoju zawodowego
  • przyjazną atmosferę pracy
  • atrakcyjne wynagrodzenie, zależne od doświadczenia i umiejętności
  • system benefitów
  • narzędzia do pracy

DB ENERGY SA

DB Energy to wiodąca firma w branży poprawy efektywności energetycznej realizująca kompleksowe doradztwo i obsługę projektów inwestycyjnych dla dużych i średnich zakładów przemysłowych. W ciągu 10 lat działalności wykonaliśmy ponad 1000 projektów efektywności energetycznej generując inwestycje o wartości ponad 3,2 mld zł, co przełożyło się na redukcję zużycia energii przekraczającą 5,1 TWh i dało rocznie ok. 1 mld zł oszczędności klientom.

W ramach INDUSTRY 4.0, realizujemy projekt badawczo-rozwojowy innowacyjnego systemu DiagSys, który wykrywa wczesne zmiany uszkodzeniowe w silnikach elektrycznych, przyczyniając się do ograniczenia zużycia energii maszyn procesowych aż o 7,5%. W połączeniu z rozwiązaniami IT z obszaru BIG DATA, system zapewnia monitoring procesów przemysłowych, niezbędny do zarządzania inteligentną fabryką, w tym badania sprawności pracy napędów elektrycznych m.in. pomp i wentylatorów.