Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Specjalista elektryk w dziale audytów energetycznych

Pracodawca: DB ENERGY SA Numer referencyjny: 2/2023 Data publikacji: 18 stycznia 2023 Lokalizacja: Wrocław - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (umowa na okres próbny - umowa na stałe) Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Energia: Audyty energetyczne
Budownictwo i architektura: Termomodernizacja, izolacja, efektywność energetyczna, Instalacje, eksploatacja budynków

Opis stanowiska

Zadania główne (po szkoleniu):
  • sporządzanie bilansów energii przedsiębiorstw, instalacji, urządzeń
  • uczestnictwo w wykonywaniu pomiarów przemysłowych
  • analiza efektywności energetycznej instalacji i urządzeń przemysłowych
  • opracowanie danych pomiarowych
  • wyszukiwanie rozwiązań energooszczędnych i potencjału do redukcji zużycia energii
  • sporządzanie raportów w zakresie efektywności energetycznej

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne (preferowane: elektrotechnika, automatyka i robotyka lub klimatyzacja, ogrzewnictwo i instalacje sanitarne, technologie energetyczne)
  • umiejętność czytania i analizowania schematów technicznych
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • wiedza z zakresu matematyki, fizyki oraz elektrotechniki lub termodynamiki
  • samodzielność w zdobywaniu nowej wiedzy i chęć jej poszerzania
  • gotowość do częstych wyjazdów służbowych
  • obsługa MS Word i MS Excel w stopniu średnio zaawansowanym
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego lub niemieckiego

Mile widziane
  • wiedza teoretyczna na temat:
  1. zasad działania maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle
  2. sposobów wyznaczania efektywności energetycznej maszyn i urządzeń elektrycznych lub energetycznych stosowanych w przemyśle (m.in. silniki elektryczne, pompy, wentylatory, sprężarki powietrza lub kotły, pompy ciepła, wymienniki, sprężarki chłodu, itd.)
  3. sposobów regulacji maszyn i urządzeń elektrycznych lub energetycznych
  4. elektrotechniki (sposoby realizacji zasilania zakładów przemysłowych, zabezpieczenia, kompensacja mocy biernej, itp.)
  5. lub termodynamiki (m.in. umiejętność korzystania z wykresu i-s, znajomość obiegu Lindego, obliczenia energetyczne wymiany ciepła, itp.)
  • świadectwo kwalifikacji w zakresie eksploatacji grupa I, II lub III (uprawnienia kontrolno-pomiarowe będą dodatkową zaletą)
  • prawo jazdy kat. B

Oferujemy

  • atrakcyjny system premiowy uzależniony od osiąganych efektów,
  • służbowy telefon i laptop,
  • duże możliwości rozwoju zawodowego,
  • szkolenia w zakresie efektywności energetycznej,
  • praca w młodym zespole,
  • stabilne warunki zatrudnienia,
  • dofinasowaną prywatną opiekę medyczną,
  • dofinasowany pakiet multisport,
  • ubezpieczenie grupowe na życie.

DB ENERGY SA

DB Energy to wiodąca firma w branży poprawy efektywności energetycznej realizująca kompleksowe doradztwo i obsługę projektów inwestycyjnych dla dużych i średnich zakładów przemysłowych. W ciągu 10 lat działalności wykonaliśmy ponad 1000 projektów efektywności energetycznej generując inwestycje o wartości ponad 3,2 mld zł, co przełożyło się na redukcję zużycia energii przekraczającą 5,1 TWh i dało rocznie ok. 1 mld zł oszczędności klientom.

W ramach INDUSTRY 4.0, realizujemy projekt badawczo-rozwojowy innowacyjnego systemu DiagSys, który wykrywa wczesne zmiany uszkodzeniowe w silnikach elektrycznych, przyczyniając się do ograniczenia zużycia energii maszyn procesowych aż o 7,5%. W połączeniu z rozwiązaniami IT z obszaru BIG DATA, system zapewnia monitoring procesów przemysłowych, niezbędny do zarządzania inteligentną fabryką, w tym badania sprawności pracy napędów elektrycznych m.in. pomp i wentylatorów.