Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Inspektor wojewódzki w Wydziale Nieruchomości, Rolnictwa i Środowiska

Pracodawca: Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Numer referencyjny: 59420 Data publikacji: 09 stycznia 2020 Lokalizacja: Wrocław - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Finansowanie, dotacje, Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor wojewódzki w Wydziale Nieruchomości, Rolnictwa i Środowiska w Oddziale Rolnictwa i Środowiska.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • prowadzenie spraw związanych z obsługą budżetu Wojewody w działach Rolnictwo i łowiectwo, Rybołówstwo i rybactwo,
  • przygotowywanie porozumień i umów pomiędzy Wojewodą Dolnośląskim a Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego w sprawie przekazywania środków na zadania dotyczące Pomocy Technicznej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze,
  • analizowanie dokumentacji przekazanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i spółki wodne w sprawie finansowania zadań bieżących i inwestycyjnych z zakresu rolnictwa i rozwoju wsi,
  • prowadzenie spraw związanych z przekazywaniem i rozliczaniem dotacji dla spółek wodnych,
  • przeprowadzanie kontroli spółek wodnych oraz wizytacji w terenie prac melioracyjnych wykonanych przez spółki wodne,
  • przeprowadzanie kontroli w jednostkach samorządu terytorialnego z realizacji zadań z zakresu administracji rządowej z obszaru rolnictwa i rozwoju wsi,
  • sporządzanie sprawozdań i informacji dotyczących pomocy publicznej w rolnictwie i rybołówstwie.

Warunki pracy:
- praca w siedzibie Urzędu,
stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym, usytuowane na II piętrze z dostępem do światła dziennego,
narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe,
występowanie uciążliwych warunków pracy: sztuczne oświetlenie, praca siedząca, praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie,
budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie: windy, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety.

Pl. Powstańców Warszawy 1, 50-153 Wrocław Wrocław

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe ekonomiczne
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: Doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustawy o finansach publicznych,
  • znajomość ustawy prawo zamówień publicznych,
  • znajomość ustawy prawo wodne,
  • znajomość ustawy o uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej przeznaczonych na finansowanie wspólnej polityki rolnej,
  • znajomość ustawa o kontroli w administracji rządowej,
  • znajomość KPA,
  • umiejętność organizacji pracy,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • List motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Curriculum Vitae – zawierające dane o których mowa w art. 22(1) § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy, tj. imię (imiona) i nazwisko, dane kontaktowe oraz pozostałe informacje wynikające z wymagań określonych w ogłoszeniu o naborze,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji w zakresie wykraczającym poza wymagania określone w ogłoszeniu o naborze,
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin składania dokumentów: 20.01.2020
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną. Informacje o stosowanych technikach i metodach oraz zasadach uczestnictwa w naborze znajdują się na stronie internetowej www.bip.duw.pl w zakładce „praca w DUW”. Wszystkie oświadczenia powinny zawierać odpowiednią treść, datę i podpis (wzory oświadczeń, które kandydaci mogą wykorzystać zamieszczone są na stronie internetowej www.bip.duw.pl). Oferty niekompletne i dostarczone po terminie (w przypadku ofert przysłanych pocztą decyduje data stempla pocztowego, w przypadku ofert składanych osobiście decyduje data wpływu do Urzędu, a w przypadku ofert składanych elektronicznie decyduje data UPP) nie będą rozpatrywane. Po zakończeniu procesu naboru złożone aplikacje niszczone są niezwłocznie z wyjątkiem aplikacji kandydatów/kandydatek wyłonionych przez komisję przeprowadzającą nabór, które niszczone są po upływie 3 miesięcy od dnia nawiązania stosunku pracy z kandydatem/kandydatką wybranym/wybraną podczas naboru. Ponadto, w celu usprawnienia procesu rekrutacji prosimy o wskazanie w ofercie danych kontaktowych: adres e-mail i nr telefonu, których podanie jest dobrowolne. Osoby zakwalifikowane, które spełnią wymagania formalne zostaną powiadomione o terminie testu i rozmowy kwalifikacyjnej. Kwota miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego kształtuje się w przedziale 3153,37 – 4589,15 zł brutto. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (71) 340-64-08.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu

Zakres działania oraz kompetencje wojewody w tym:  tryb działania jednostek organizacyjnych, tryb działania w zakresie wykonywania zadań publicznych, działalność w ramach gospodarki budżetowej i pozabudżetowej oraz sposoby stanowienia aktów publicznoprawnych określa Ustawa z 23 stycznia 2009 r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie.

Wojewoda reprezentuje w regionie rząd Rzeczypospolitej Polskiej oraz jest głównym reprezentantem administracji centralnej w regionie. Wojewoda jest powoływany przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.