Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Specjalista ds. losu i zachowania substancji czynnych w środowisku

Pracodawca: E-V-A Sp. z o.o. Numer referencyjny: EVA/2019 Data publikacji: 23 maja 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Rolnictwo: Środki ochrony roślin, GMO
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko
Przemysł i inżynieria: Chemia, chemia fizyczna, fizyka

Opis stanowiska

Czym będziesz zajmować się na tym stanowisku:
  • oceną dokumentacji środków ochrony roślin i substancji czynnych w zakresie losu i zachowania w środowisku na potrzeby rejestracji w Polsce i UE, zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1107/2009,
  • oceną badań przemian substancji czynnych w różnych elementach środowiska (gleba, woda, powietrze) zgodnie z metodykami OECD i SETAC,
  • oceną danych z oszacowania przewidywanych stężeń substancji czynnych i produktów degradacji w środowisku (gleba, wody podziemne, wody powierzchniowe, osad denny, powietrze).

Wymagania

Czego oczekujemy:
  • ukończonych studiów wyższych na kierunkach chemicznych (preferowany kierunek: chemia środowiska),
  • znajomości procesów, którym ulegają substancje chemiczne w środowisku (m.in. degradacja mikrobiologiczna, hydroliza, sorpcja, degradacja fotochemiczna, wymywanie),
  • w zakresie doświadczenia zawodowego – co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku związanym z badaniami lub oceną substancji i mieszanin chemicznych, w szczególności środków ochrony roślin, w zakresie oddziaływania na środowisko,
  • biegłej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie (praca głównie w języku angielskim),
  • umiejętności pracy w zespole,
  • odpowiedzialności, sumienności, zaangażowania i dokładności,
  • dyspozycyjności.

Oferujemy

Co oferujemy:
  • umowę o pracę,
  • atrakcyjne wynagrodzenie + premia,
  • możliwość pracy w międzynarodowym środowisku,
  • ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole,
  • niezbędne narzędzia pracy.

Inne informacje

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO) (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1)  informujemy, że:

1. Administrator danych osobowych

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest E-V-A Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy alejach Jerozolimskich 214, 02-486 Warszawa.

W celach związanych z ochroną danych osobowych może Pani/Pan kontaktować się z Administratorem danych osobowych pod adresem: rodo@e-v-a.pl.

2. Cele i podstawy przetwarzania

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu udziału w procesie rekrutacji prowadzonym przez Administratora danych osobowych, w szczególności:

a)       prowadzenia komunikacji związanej z procesem rekrutacji;

b)      oceny zdolności i umiejętności potrzebnych do pracy na danym stanowisku;

c)       otrzymywania ofert zatrudnienia – jeżeli wyraził/a Pan/Pani zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych  w dokumentach rekrutacyjnych także na potrzeby innych procesów rekrutacji prowadzonych przez Administratora danych osobowych.

Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest:

1.       Przepis prawa i przetwarzanie potrzebne do zawarcia umowy o pracę – w zakresie następujących danych: imię i nazwisko; imiona rodziców; data urodzenia; miejsce zamieszkania (adres do korespondencji); wykształcenie; przebieg dotychczasowego zatrudnienia (art. 6 ust. 1 lit. b oraz art. 22(1) § 1 kodeksu pracy).

2.       Zgoda na przetwarzanie danych przekazanych w CV i w liście motywacyjnym – dotyczy przetwarzania danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji prowadzonych przez Administratora danych osobowych, a także danych osobowych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych, jeżeli są to dane osobowe niewymienione w Kodeksie pracy, tj. inne dane osobowe niż: imię i nazwisko; imiona rodziców; data urodzenia; miejsce zamieszkania (adres do korespondencji); wykształcenie; przebieg dotychczasowego zatrudnienia (art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

3.       Uzasadniony interes Administratora danych osobowych – w zakresie danych zebranych podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz wyników testów kwalifikacyjnych. Administrator danych osobowych ma uzasadniony interes w tym, aby sprawdzić Pani/Pana umiejętności i zdolności – jest to potrzebne do oceny, czy jest Pani/Pan odpowiednią osobą na stanowisko, którego dotyczy rekrutacja (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

4.       Spełnienie obowiązków prawnych wynikających z RODO w zakresie realizacji Państwa praw i w związku z tym archiwizowania Państwa żądań kierowanych do nas lub informowania Państwa o zagrożeniach dla Państwa prywatności (art. 6 ust. 1 lit. c RODO).

3. Podmioty przetwarzające i odbiorcy danych

Będziemy przekazywać Pani/Pana dane osobowe naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT, podmiotom świadczącym usługi prawne i doradcze. Wskazane podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami.

Państwa dane osobowe mogą być ujawnione również właściwym organom władzy publicznej uprawnionym na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

4. Okres przechowywania

Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu zakończenia procesu rekrutacji na stanowisko, na które Państwo rekrutujecie.

Jeżeli wyrazili Państwo zgodę na wykorzystanie danych osobowych także na potrzeby przyszłych procesów rekrutacji prowadzonych przez Administratora danych osobowych, Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu uznania, że Pani/Pana kandydatura  nie będzie brana pod uwagę przy kolejnych rekrutacjach prowadzonych przez Administratora danych osobowych lub do czasu cofnięcia przez Panią/Pana zgody na przetwarzanie danych osobowych.

5. Państwa prawa

W każdej chwili mają Państwo prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Państwa zgody przed jej wycofaniem.

Ma Pani/Pan prawo do żądania od Administratora danych osobowych dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.

Jeżeli uważa Pani/Pan, że przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe niezgodnie z prawem, może Pani/Pan złożyć w tej sprawie skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego.

W celu realizacji ww. praw prosimy o kontakt pod adresem mailowym rodo@e-v-a.pl lub pisemne na adres naszej siedziby wskazany powyżej.

6. Informacja o obowiązku lub dobrowolności podania danych osobowych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie może skutkować brakiem możliwości udziału w rekrutacji.

Jeżeli nie udzieli Pani/Pan zgody bądź w późniejszym czasie prześle Pani/Pan wniosek o sprostowanie lub usunięcie danych, albo cofnie swoją zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych niewymienionych  w kodeksie pracy, nie będzie Pani/Pan brał/a udziału w dalszym procesie rekrutacji, chyba że ponownie prześle Pani/Pan dokumenty rekrutacyjne zawierające wyłącznie dane wskazane w Kodeksie pracy, tj. imię i nazwisko; imiona rodziców; data urodzenia; miejsce zamieszkania (adres do korespondencji); wykształcenie; przebieg dotychczasowego zatrudnienia.

Jeżeli nie udzieli Pani/Pan zgody bądź w późniejszym czasie prześle Pani/Pan wniosek o sprostowanie lub usunięcie danych, albo cofnie swoją zgodę na udział w przyszłych procesach rekrutacji, nie będzie Pani/Pan brał/a udziału w przyszłych rekrutacjach prowadzonych przez Administratora danych osobowych.

E-V-A Sp. z o.o.

E-V-A Sp. z o.o. jesteśmy Jednostką upoważnioną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do wykonywania ocen lub uwag dotyczących środków ochrony roślin, substancji czynnych, sejfnerów i synergetyków.