Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska

Pracodawca: EKO-EKA s.c. Numer referencyjny: 1/2021 Data publikacji: 18 stycznia 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko
Gospodarka odpadami: Ewidencja, raporty
Planowanie przestrzenne: Dźwięk, hałas i akustyka

Opis stanowiska

Specjalista ds ochrony środowiska w firmie świadczącej usługi doradztwa w zakresie ochrony środowiska. Do zadań osoby na tym stanowisu będą należały:

  • samodzielne opracowywanie raportów oceny oddziaływania na środowisko oraz kart informacyjnych przedsięwzięcia;
  • prowadzenie spraw w obszarze ochrony środowiska m.in. w zakresie gospodarki odpadami;
  • udział w postępowaniach administracyjnych o wydanie decyzji administracyjnych z zakresu ochrony środowiska;
  • udział w procedurach administracyjnych związanych z ochroną środowiska (m.in. uzyskiwanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, uzyskiwanie pozwoleń zintegrowanych);
  • sprawozdawczość w zakresie gospodarowania odpadami (BDO).

Wymagania

  • wykształcenie średnie/wyższe;
  • znajomość przepisów prawnych z zakresu ocen oddziaływania na środowisko, ochrony przyrody, Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, gospodarki odpadami;
  • znajomość systemu BDO, w zakresie ewidencji i sprawozdawczości;
  • praktyczna wiedza w zakresie sporządzania ocen oddziaływania na środowisko, głównie w zakresie gospodarki odpadami;
  • mile widziana umiejętność przygotowywania opracowań i analiz z zakresu akustyki dotyczących emisji hałasu do środowiska na podstawie programu np. OPROGRAMOWANIE HPZ'2001 oferowanym przez Instytut Techniki Budowlanej;
  • mile widziana umiejętność modelowania rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń w powietrzu atmosferycznym zgodnie z metodyką zawartą w rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie wartości odniesienia niektórych substancji w powietrzu (Dz.U. nr 16/10).

Oferujemy

  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności i doświadczenia,
  • możliwość rozwoju,
  • samodzielność w realizacji swoich zadań.

EKO-EKA s.c.

Firma działająca w zakresie doradztwa w szerokopojętej ochronie środowiska oraz gospodarki odpadami.