Więcej  ›
18.04.2024 18 kwietnia 2024

Specjalista ds. BHP

Pracodawca: Ekoenergetyka Polska S.A. Numer referencyjny: 196524 Data publikacji: 28 marca 2023 Lokalizacja: Zielona Góra - Lubuskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: BHP

Opis stanowiska

Opis stanowiska:

  • Analiza stanu bezpieczeństwa, warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad BHP;
  • Udział w opracowywaniu planów modernizacji i rozwoju zakładu pracy oraz przedstawianiu propozycji dotyczących uwzględnienia rozwiązań techniczno-organizacyjnych;
  • Prowadzenie szkoleń wstępnych (instruktaż ogólny) dla pracowników;
  • Udział w opracowywaniu dokumentów – zakładowych układów zbiorowych pracy, wewnętrznych zarządzeń, regulaminów i instrukcji ogólnych dotyczących BHP;
  • Ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz wypadków w drodze do i z pracy - opracowanie dokumentacji;
  • Sporządzanie i przedstawianie pracodawcy co najmniej raz w roku okresowych analiz  stanu bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • Świadczenie zadań pracownika służby BHP w Spółkach powiązanych do Grupy Ekoenergetyka-Polska S.A.;
  • Reprezentowanie firmy w kontaktach z instytucjami państwowymi;
  • Gotowość do sporadycznych delegacji krajowych i zagranicznych;
  • Współpraca z firmami zewnętrznymi.

Wymagania

Profil Kandydata:

  • Praktyczna wiedza z zakresu BHP w obszarze elektrycznym i/lub budowlanym;
  • 5 lat pracy w służbie BHP, w tym min. 2 lata doświadczenia w obszarze energetycznym i/lub budowlanym;
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub/i studia podyplomowe z zakresu BHP;
  • Praktyczna znajomość Pakietu MS Office: w szczególności Word, PowerPoint, Excel;
  • Mile widziane świadectwo kwalifikacyjne w zakresie dozoru eksploatacji urządzeń instalacji i sieci wykorzystywanych w branży elektrycznej;
  • Kreatywność oraz samodzielność w działaniu i umiejętność sprawnego podejmowania decyzji;
  • Umiejętność dobrej komunikacji oraz pracy w zespole​;
  • Czynne prawo jazdy kat. B;
  • J. angielski min. na poziomie A2.

Ekoenergetyka Polska S.A.

Firma Ekoenergetyka – Polska S.A. jest jedynym, całkowicie polskim, producentem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych na komercyjną skalę. Ekoenergetyka posiada własne know-how w zakresie tworzenia rozwiązań ładowania i poszukuje otwartych, kreatywnych osób do rozwoju, sprzedaży produktów i realizacji projektów na terenie całej Europy.