Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista ds. controllingu (inwestycje)

Pracodawca: Ekoenergetyka Polska S.A. Numer referencyjny: 115436 Data publikacji: 22 czerwca 2021 Lokalizacja: Zielona Góra - Lubuskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Transport: Mobilność
Energia: Odnawialne źródła energii

Opis stanowiska

Opis stanowiska:
  • ocena opłacalności inwestycji (NPV, ROI, FCFF), kalkulacja wolnych przepływów pieniężnych na użytek oceny projektów inwestycyjnych metodami dyskontowymi w oparciu o technikę FCFE (Free Cash Flow to Eqiuty) oraz FCFF (Free Cash Flow to Firm),
  • przygotowywanie i cykliczna aktualizacja planu inwestycyjnego we współpracy z komórkami organizacyjnymi,
  • przygotowywanie rachunku przepływów z działalności inwestycyjnej i cykliczna aktualizacja, w tym monitoring źródeł finansowania poszczególnych rodzajów inwestycji,
  • monitorowanie i kontrola stopnia realizacji zatwierdzonego planu inwestycyjnego, przyczyny odchyleń, ryzyka niewykonania oraz przekroczenia planu,
  • sporządzanie miesięcznych raportów o stanie realizacji planu inwestycyjnego oraz przewidywanym wykonaniu planu, jak również kwartalne i roczne sprawozdania z wykonania planu inwestycyjnego Zakładu,
  • cykliczna analiza inwestycji w toku,
  • archiwizacja dokumentacji dot. planowania inwestycji,
  • dbanie o prawidłowy obieg dokumentów dotyczących realizowanych zadań,
  • opisywanie faktur w systemie DMS,
  • współuczestniczenie w procesie zamknięcia inwestycji oraz przyjęcia aktywów do użytkowania zgodnie z Ustawą o Rachunkowości, w tym sporządzanie dokumentów wewnętrznych dotyczących klasyfikacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych,
  • uczestnictwo w pracach inwentaryzacyjnych: m.in. wyjaśnianie różnic inwentarzowych, sporządzanie wykazów niedoborów i nadwyżek,
  • współpraca z działem księgowości w zakresie amortyzacji, umarzania oraz sprawozdawczości na potrzeby zewnętrzne dot. inwestycji oraz aktywów trwałych,
  • współpraca przy opracowaniu procedur z zakresu planowania w obszarze inwestycji oraz identyfikacja i analiza sposobów optymalizacji przebiegu procesu,
  • biegła znajomość KSR nr 11 Środki trwałe.

Wymagania

Profil Kandydata:
  • wykształcenie wyższe (finanse, controlling, rachunkowość),
  • min. 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze controllingu i/lub finansów,
  • znajomość pojęć i procesów księgowych,
  • język angielskiego na poziomie min. A2,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w tym zaawansowana Excela), dobra oprogramowania ERP,
  • prawo jazdy kat. B,
  • bardzo dobrze rozwinięte umiejętności analityczne, wnikliwość i dokładność,
  • samodzielność i bardzo dobra organizacja czasu pracy, elastyczność,
  • umiejętność pracy w zespole,  komunikatywność oraz pozytywne nastawienie,
  • rzetelność i obowiązkowość, zaangażowanie,
  • umiejętność pracy pod presją czasu, asertywność.

Ekoenergetyka Polska S.A.

Firma Ekoenergetyka – Polska S.A. jest jedynym, całkowicie polskim, producentem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych na komercyjną skalę. Ekoenergetyka posiada własne know-how w zakresie tworzenia rozwiązań ładowania i poszukuje otwartych, kreatywnych osób do rozwoju, sprzedaży produktów i realizacji projektów na terenie całej Europy.