Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Specjalista ds. dokumentacji badawczo-rozwojowej

Pracodawca: Ekoenergetyka Polska S.A. Numer referencyjny: 130442 Data publikacji: 28 października 2021 Lokalizacja: Zielona Góra - Lubuskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: Prawo i administracja
Energia: Audyty energetyczne

Opis stanowiska

Opis stanowiska:

  • analiza zakresu prowadzonej działalności oraz identyfikacja zdarzeń pod kątem prac B+R;
  • nadzór i zapewnienie poprawności i kompletności prowadzanego  systemu ewidencji i dokumentacji działalności B+R;
  • bieżąca obsługa administracyjna oraz monitorowanie prawidłowości prowadzenie dokumentacji  projektowej pod kątem B+R;
  • komunikacja z kierownikami i wykonawcami projektów;
  • systematyczne i zgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi oraz podatkowymi rozliczenie i zamknięcie wewnętrznych projektów B+R;
  • nadzór nad ewidencją godzin prac rozwojowych oraz optymalizacja narzędzi w tym zakresie;
  • zapewnienie prawidłowości i kompletności dokumentacji godzin prac rozwojowych dla poszczególnych okresów sprawozdawczych;
  • nadzór nad kalkulacją odpisu kosztów personalnych do celów ulgi CIT oraz do celu uruchomienia prac rozwojowych w aktywach organizacji;
  • sporządzanie raportów, sprawozdań GUS i rozliczeń dotyczących działalności B+R;
  • nadzorowanie rozwoju narzędzi do raportowania działalności B+R;
  • nadzór nad procesem zamknięcia miesiąca w obszarze B+R;
  • bieżąca analiza obowiązującego podatkowego stanu prawnego i zgłaszanie wszelkich zmian w  zakresie prac B+R;
  • systematyczne szkolenie nowych pracowników z zakresu B+R, dzielenie się  wiedzą, wdrażanie nowych pracowników z obszaru B+R;
  • raportowanie Dyrektorowi Biura Controllingu.

Wymagania

Profil Kandydata:

  • wykształcenie wyższe - preferowane zakresu finansów;
  • doświadczenie w rozliczaniu projektów unijnych;
  • znajomość ustawy o CIT, Ulgi B+R oraz IP BOX;
  • wiedza z obszaru księgowości i kadr (naliczanie wynagrodzeń);
  • bardzo dobra znajomość pakiet MS Office oraz systemu kadrowo – płacowego;
  • język angielski – poziom min. A2;
  • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole;
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej.

Ekoenergetyka Polska S.A.

Firma Ekoenergetyka – Polska S.A. jest jedynym, całkowicie polskim, producentem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych na komercyjną skalę. Ekoenergetyka posiada własne know-how w zakresie tworzenia rozwiązań ładowania i poszukuje otwartych, kreatywnych osób do rozwoju, sprzedaży produktów i realizacji projektów na terenie całej Europy.