Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Specjalista ds. zakupów

Pracodawca: ENGIE – Polska Numer referencyjny: 128058 Data publikacji: 19 kwietnia 2023 Lokalizacja: Słupsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: Handel i sprzedaż
Energia: Biomasa, biogazownie, Ropa, gaz i węgiel

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:

  • Dobra znajomość i bieżąca analiza rynku paliw energetycznych (gaz, energia elektryczna, olej opałowy, biomasa, węgiel);
  • Przygotowywanie dokumentacji i kompleksowe prowadzenie spraw związanych z negocjacjami oraz zawieraniem kontraktów na dostawę paliw (gaz, energia elektryczna, olej opałowy, biomasa, węgiel) oraz urządzeń, materiałów i usług;
  • Opracowywanie i dystrybucja zapytań ofertowych, pozyskiwanie i weryfikacja ofert;
  • Prowadzenie uzgodnień i negocjacji z oferentami - optymalizacja logistyki i warunków handlowych dostaw;
  • Ocena jakości współpracy z kontrahentem (kompletność i terminowość dostaw, działania reklamacyjne);
  • Dokonywanie zakupów bieżących na potrzeby firmy;
  • Prowadzenie dokumentacji dotyczącej obrotu żużlem oraz koordynacja czynności związanych z jego sprzedażą (kontrahenci, załadunek, transport, termin odbioru);
  • Przygotowywanie oraz prezentacja raportów, analiz, zestawień, symulacji dotyczących obszaru zakupów i gospodarki materiałowej;
  • Odbiór i ważenie (waga samochodowa) dostaw węgla i biomasy, prowadzenie dokumentacji związanej z przyjęciem opału do magazynu.

Wymagania

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki techniczne, logistyka);
  • Znajomość zagadnień dotyczących rynku i kontraktacji paliw energetycznych (gaz ziemny, olej opałowy, biomasa, energia elektryczna);
  • Znajomość umów handlowych dot. paliwa gazowego i energii elektrycznej;
  • Znajomość rynku i zagadnień OZE;
  • Dobra znajomość pakietu MS Office;
  • Wysokie umiejętności interpersonalne;
  • Ogólna znajomość terminologii i zagadnień technicznych;
  • Przygotowywanie oraz prezentacja raportów, analiz, zestawień;
  • Wysokie umiejętności analityczne (czytanie liczb i wyciąganie wniosków).

Mile widziane:

  • Znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym w piśmie i mowie;
  • Prawo jazdy kat. B;
  • Umiejętność analizy kosztorysów budowlanych.

Oferujemy

Firma oferuje:

  • Stabilne warunki zatrudnienia w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;
  • Umowę o pracę;
  • Możliwość dołączenia do zespołu światowego lidera w sektorze energetyki;
  • Pracę w dynamicznie i stale rozwijającej się firmie;
  • Warunki do doskonalenia zawodowego i realizacji ambicji;
  • Pakiety prywatnej opieki medycznej, Pracowniczy Program Emerytalny;
  • Możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego i karty sportowej;
  • Miejsce pracy tworzone przez opartą na wartościach kulturę organizacyjną;
  • pakiet świadczeń socjalnych.

ENGIE – Polska

Jesteśmy firmą produkcyjną branży energetycznej, wchodzącą w skład dużej grupy międzynarodowej, mieszczącą się na Pomorzu Środkowym.