Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Kierownik Laboratorium Charakteryzacji Materiałów

Pracodawca: ENSEMBLE3 sp. z o. o. Numer referencyjny: 24302 Data publikacji: 16 kwietnia 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Przemysł i inżynieria: Inżynieria materiałowa, Chemia, chemia fizyczna, fizyka

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie kierowała Laboratorium, w którym będą realizowane prace badawcze związane z charakteryzacją materiałów krystalicznych, szczególnie ich właściwości optycznych i elektrycznych.

Główne zadania

  • Koordynacja oraz nadzór i kontrola bieżących prac w Laboratorium
  • Zarządzanie obszarem Laboratorium, w tym rozwój i wdrażanie procedur i procesów mających zapewnić najwyższe standardy jakości prowadzenia prac badawczych
  • Wdrażanie i realizacja projektów badawczych, analizowanie osiągniętych wyników
  • Aktywny udział w przygotowaniu wniosków o dofinasowanie w ramach tematyki realizowanej w Laboratorium
  • Aktywny udział w upowszechnianiu wyników badań (współudział w publikacjach i prezentacjach konferencyjnych)
  • Aktywny udział w komercjalizacji osiągniętych wyników badań (wdrażanie technologii, ochrona własności intelektualnej)
  • Monitorowanie funkcjonowania aparatury badawczo-naukowej, w tym przestrzeganie terminów konserwacyjnych
  • Nadzór i korygowanie wszelkich nieprawidłowości w działaniu aparatury badawczej
  • Organizacja serwisów i dostaw elementów eksploatacyjnych
  • Przeprowadzanie szkoleń dla pracowników z obsługi aparatury badawczej
  • Zapewnienie wsparcia merytorycznego i proceduralnego członkom zespołu badawczego
  • Prowadzenie stałego nadzoru nad przestrzeganiem zasad BHP, przeciwpożarowych i innych związanych z bezpieczeństwem pracy
  • Dbanie o rzetelną i terminową realizację prac badawczych
  • Prowadzenie niezbędnej dokumentacji i korespondencji

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe (kierunki: fizyka, inżynieria materiałowa lub pokrewne)
  • Co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym lub w kierowaniu pracami B+R
  • Uczestnictwo w co najmniej w 5 projektach badawczych tematycznie związanych z charakteryzacją materiałów monokrystalicznych.
  • Doświadczenie w charakteryzacji materiałów funkcjonalnych o strukturze monokrystalicznej, potwierdzone co najmniej 5 publikacjami z tej dziedziny
  • Znajomość problematyki badawczej w zakresie materiałów laserowych i półprzewodnikowych z uwzględnieniem procesów w strukturach kwantowych
  • Doświadczenie w pomiarach optycznych i elektrycznych  struktur plazmonicznych takich jak: wytwarzanych na bazie szkieł, materiałów półprzewodnikowych, itp.
  • Doświadczenie w badaniu zjawisk optycznych w materiałach domieszkowanych jonami ziem rzadkich
  • Doświadczenie w zakresie przygotowania struktury powierzchniowej do badań optycznych
  • Wiedza z zakresu działania aparatury badawczej, szczególnie urządzeń do pomiarów właściwości optycznych i elektrycznych
  • Umiejętność planowania, bardzo dobra organizacja pracy i współpracy w zespole
  • Umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów z różnych dziedzin związanych z funkcjonowaniem laboratorium,
  • Umiejętność upowszechnia wyników badań
  • Umiejętność opracowywania wyników badań

Oferujemy

OFERUJEMY

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Ciekawą i samodzielną pracę w rozwijającej się firmie
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Pracę w międzynarodowym środowisku

ENSEMBLE3 sp. z o. o.

Spółka Ensemble3 Sp. z.o.o to nowopowstałe Centrum Doskonałości w zakresie nanofotoniki, zaawansowanych materiałów i nowoczesnych technologii opartych na wzroście kryształów, zlokalizowane w Warszawie. Centrum powstało i działa we współpracy z partnerami z kraju i zagranicy w ramach Programu Teaming for Excellence finansowanego przez Komisję Europejską oraz Programu Międzynarodowych Agend Badawczych finansowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Centrum pracuje nad rozwojem nowatorskich technologii materiałowych i nowoczesnych materiałów o wyjątkowych właściwościach elektromagnetycznych, które mogą znaleźć zastosowanie w takich dziedzinach, jak fotonika, optoelektronika, telekomunikacja, konwersja energii słonecznej, medycyna i lotnictwo.