Więcej  ›
19.03.2024 19 marca 2024

Specjalista / technik ds. pomiarów emisji gazów i pyłów do atmosfery

Pracodawca: ENVILAB-EKO Numer referencyjny: EVLB0621 Data publikacji: 13 września 2021 Lokalizacja: Wrocław - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Powietrze i klimat: Zanieczyszczenie powietrza (badania, monitoring)
Planowanie przestrzenne: Dźwięk, hałas i akustyka

Opis stanowiska

Specjalista / technik ds. pomiarów gazów i pyłów do powietrza
Poszukujemy kandydatów w zakresie wykonywania pomiarów emisji gazów i pyłów do powietrza.

Zakres obowiązków
Pobieranie próbek oraz badania i pomiary emisji pyłowo-gazowych do atmosfery, praca w terenie (obszar całej Polski, delegacje, praca na wysokości), w tym:
  • Pomiar strumienia objętości gazów odlotowych,
  • Pobieranie próbek pyłu do oznaczenia stężenia/emisji pyłu w gazach odlotowych,
  • Pomiar stężenia tlenków w gazach odlotowych (NOx, CO, SO2, O2, CO2),
  • Pobieranie próbek do oznaczeń stężenia/emisji substancji chemicznych w gazach odlotowych,
  • Pomiar stężenia/emisji całkowitego węgla organicznego TVOC,
  • Pomiary temperatury, prędkości, ciśnienia, wilgotności, średnicy,
  • Bieżąca sprawdzanie i konserwacja wyposażenia pomiarowego,
  • Przygotowanie wyposażenia do pomiarów,
  • Wypełnianie kart terenowych z przeprowadzonych badań i pomiarów oraz pobierania próbek.

Wymagania

  • Mile widziane doświadczenie w pomiarach emisji,
  • Dyspozycyjność,
  • Prawo jazdy kat. B,
  • Brak lęku wysokości,
  • Niekaralność - ze względu na obsługę wybranych jednostek Skarbu Państwa.

Oferujemy

  • Interesującą pracę w stabilnej finansowo grupie kapitałowej,
  • Możliwość rozwoju zawodowego i ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji,
  • Bardzo dobrą atmosferę pracy,
  • Umowę o pracę na pełny etat.

ENVILAB-EKO

Laboratorium środowiskowe ENVILAB-EKO jest akredytowaną jednostką posiadającą Certyfikat Akredytacji nr AB 1642, a także certyfikat ILAC MRA, wydane przez Polskie Centrum Akredytacji. Funkcjonujemy w runku usług regulowanych prawnie - tj. obowiązkowych pomiarów emisji pyłów i gazów do powietrza oraz pomiarów środowiska pracy. ENVILAB-EKO jest częścią Grupy Maximusfinance która obsługuje kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych o profilu produkcyjnym w zakresie audytów energetycznych, audytów efektywności energetycznej , ISO 50001 oraz analiz inwestycji energetycznych planowanych. Maximusfinance jest rownież liderem KONSORCJUM ENERGETYCZNEGO, w ramach którego realizowane są inwestycje energetyczne CHP, turbin gazowych z układem wysokosprawnym , farmy PV oraz inne projekty OZE.