Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Specjalista/ tka ds. Ochrony Środowiska

Pracodawca: Flextronics International Poland Numer referencyjny: WD083250 Data publikacji: 31 lipca 2019 Lokalizacja: Tczew - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Administracja, Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Gospodarka odpadami: Ewidencja, raporty

Opis stanowiska

Poszukujemy osób, które nastawione są na:

• intensywną współpracę
• silne ukierunkowanie na klienta
• rozważne, szybkie i zdyscyplinowane działania
• wytrwałe i nieprzerwane doskonalenie
• nieustanne dążenie do zwycięstwa

Główne obowiązki na tym stanowisku to:

• analiza wymagań prawnych, korporacyjnych i klienta z zakresu ochrony środowiska oraz przekazywanie wytycznych ich praktycznego wdrożenia
• sporządzanie dokumentacji z zakresu ochrony środowiska ( raporty, sprawozdania do urzędów, ewidencja odpadów, itp.)
• nadzór nad wypełnianiem wytycznych decyzji środowiskowych
• nadzór nad funkcjonowaniem systemu zarządzania środowiskowego wg. ISO 14001 m.in. aktualizacja dokumentów systemowych, ocena aspektów środowiskowych, nadzór nad celami środowiskowymi
• opiniowanie wprowadzanych środków chemicznych i nadzór nad obowiązkami wynikającymi z rozporządzenia REACH i CLP
• uczestnictwo i wsparcie merytoryczne zespołów wprowadzających nowe projekty
• uczestnictwo w wewnętrznych i zewnętrznych auditach (m.in. klienta, jednostki certyfikującej)
• wsparcie pracowników w zakresie ochrony środowiska
• organizowanie i uczestnictwo w akcjach podnoszących świadomość pracowników oraz wydarzeniach korporacyjnych (np. Earth Day Challenge)
• przygotowanie i prowadzenie szkoleń z zakresu ochrony środowiska

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:

• wykształcenia wyższego kierunkowego (preferowane: ochrona środowiska, technologia chemiczna, chemia)
• doświadczenia na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
• znajomości aktualnych wymagań prawnych z zakresu ochrony środowiska dla firmy produkcyjnej (w tym REACH i CLP)
• wiedzy z zakresu normy ISO 14001
• dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie
• bardzo dobrej znajomości obsługi pakietu MS Office
• umiejętności pracy w zespole
• bardzo dobrej organizacja pracy
• komunikatywności i otwartości
• chęci pogłębiania wiedzy
• mile widziane uprawnienia audytora wewnętrznego w zakresie ISO 14001

Oferujemy

Oferujemy:

• ciekawą i pełną wyzwań pracę w doświadczonym i zgranym zespole
• merytoryczne wsparcie w procesie adaptacji
• udział w projektach o zasięgu międzynarodowym oraz współpracę z wysokiej klasy specjalistami
• dostęp do nowoczesnych technologii
• rozwój poprzez dofinansowanie do studiów lub nauki języków obcych
• karty sportowe oraz możliwość bezpłatnego korzystania z siłowni na terenie firmy
• prywatną opiekę medyczną (gabinet na terenie firmy)
• jasne kryteria awansu
• umowę o pracę

Flextronics International Poland

Flex dostarcza kompleksowe rozwiązania przyszłości dla małych i dużych firm w zakresie projektowania i wytwarzania produktów, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Swoim klientom zapewnia usługi inżynieryjne, produkcyjne oraz zintegrowany łańcuch dostaw. Flex zatrudnia 200 000 pracowników w 30 krajach i kieruje się misją budowania bardziej inteligentnego świata.