Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Kampanier/ka ds. Różnorodności Biologicznej

Pracodawca: Fundacja Greenpeace Polska Numer referencyjny: Kampanier/ka ds. Różnorodności Biologicznej Data publikacji: 16 maja 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (Wymiar etatu od 0,5 do 0,7) Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Edukacja i komunikacja: Działalność pozarządowa / humanitarna

Opis stanowiska

Główne zadania na tym stanowisku to:
• Udział w planowaniu projektów związanych z ochroną różnorodności biologicznej
• Wdrożenie projektów kampanijnych w Polsce oraz współpraca przy projektach kampanijnych na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym z międzynarodowymi biurami Greenpeace, kolegami i innymi NGO
• Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z interesariuszami, takimi jak: przedstawiciele władz, przedstawiciele samorządów lokalnych, rolnicy, przedstawiciele innych NGO, eksperci, dziennikarze i politycy
• Zlecanie prawnikom, ekspertom i naukowcom przygotowania ekspertyz z zakresu ochrony bioróżnorodności
• Pozyskiwanie oraz analiza informacji na tematy związane z ochroną bioróżnorodności
• Komunikowanie kampanii zwolennikom Greenpeace i kluczowym odbiorcom ważnym ze względu na cele kampanijne, przez teksty zamieszczane w nowych mediach i mediach tradycyjnych i inne metody stosowane przez Greenpeace, podczas wystąpień publicznych, konferencji prasowych i in.
• Organizowanie lub współorganizowanie wydarzeń i eventów w ramach projektów, w tym m.in.: konferencji, spotkań organizacyjnych, spotkań informacyjnych, działań networkingowych z interesariuszami

Wymagania

Oczekujemy od Ciebie:
• Znajomości kwestii związanych z różnorodnością biologiczną, rolnictwem i lasami
• Solidnej wiedzy na temat polskiej polityki i mediów oraz o powiązaniach gospodarki i polityki
• Doświadczenia w skutecznym prowadzeniu kampanii
• Siły przekonywania
• Umiejętności pracy w zespole (pożądane doświadczenie w koordynacji pracy małych, dynamicznych zespołów)
• Elastyczności i zdolności do pracy pod presją czasu
• Bardzo dobrej znajomości angielskiego w mowie i w piśmie
• Prawdziwej pasji i entuzjazmu w stosunku do misji Greenpeace

Oferujemy

Oferujemy Ci:
• Pracę przy ambitnych, interesujących projektach na rzecz ochrony środowiska naturalnego
• Realną możliwość zmiany świata poprzez skutecznie prowadzone kampanie
• Pracę na 0,5-0,7 etatu w środowisku zaangażowanych osób

Fundacja Greenpeace Polska

Greenpeace to niezależna międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Biura Greenpeace znajdują się w ponad 40 krajach świata. Aby zachować swoją niezależność, Greenpeace nie przyjmuje dotacji od rządów, partii politycznych i korporacji. Działania Greenpeace finansowane są dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców.