Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalist(k)a ds. ochrony środowiska i rekultywacji

Pracodawca: Fundacja „Rozwój TAK - Odkrywki NIE” Numer referencyjny: 1 Data publikacji: 25 maja 2021 Lokalizacja: Praca zdalna - Cała Polska Rodzaj umowy: Umowa zlecenie (min. 3 miesiące) Doświadczenie: - Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Chcesz pracować nad przywróceniem dobrego stanu środowiska i ochroną zasobów wód w regionach węglowych? Dołącz do zespołu Fundacji „Rozwój TAK - Odkrywki NIE”!

Zakres zadań:

Zadania zatrudnionej osoby będą dostosowane do jej zakresu kompetencji i obejmą m.in.
  1. wsparcie merytoryczne zespołu Fundacji RT-ON
  2. analizę dokumentacji w procedurach OOŚ i innych postępowaniach dotyczących kopalni odkrywkowych i ich rekultywacji oraz gospodarki wodnej w regionach węglowych
  3. analizę planów, programów, strategii i aktów prawnych wystawianych do konsultacji społecznych, w zakresie środowiska, wody, gospodarki o obiegu zamkniętym, rolnictwa itp.
  4. analizę II aktualizacji Planów gospodarowania wodami lub ich elementów
  5. wspólną pracę nad uwagami do ww. dokumentów
  6. współpracę z różnymi podmiotami i organizacjami nad programami i projektami dotyczącymi poprawy stanu środowiska na terenach pokopalnianych
  7. przygotowanie merytoryczne treści na strony www Fundacji i na media społecznościowe
  8. opracowanie danych GIS na potrzeby działań medialnych
  9. możliwość udziału w spotkaniach i webinarach w roli prelegenta lub specjalisty / eksperta
  10. bieżącą współpracę z zespołem Fundacji z wykorzystaniem narzędzi online (google docs, zoom, slack itp.)

Wymagania

Oczekiwane kwalifikacje:
  1. Znajomość przepisów polskich i UE oraz realiów dot. ochrony środowiska, gospodarki wodnej, gruntów rolnych, górnictwa, planowania przestrzennego, suszy
  2. Doświadczenie zawodowe w ww. zakresie (szczególnie pożądane związane z remediacją gruntów, rekultywacją, odtwarzaniem ekosystemów, ekohydrologią, adaptacją do zmian klimatu)
  3. Wykształcenie przyrodnicze lub pokrewne (ochrona środowiska, biologia, geografia, leśnictwo, inżynieria środowiska, hydrologia itp.)
Jeśli spełniasz co najmniej dwa z powyższych punktów – czytaj dalej!

Dodatkowe atuty:
  1. Doświadczenie w przygotowaniu lub analizie dokumentacji środowiskowej i pokrewnej (raporty oddziaływania na środowisko, analizy porealizacyjne, dokumentacja planów ochrony obszarów Natura 2000, opracowania i opinie naukowe z zakresu ochrony środowiska i rekultywacji obszarów zdegradowanych, w tym górniczych, itp.)
  2. Znajomość ww. problematyki na poziomie UE
  3. Umiejętność pracy z danymi przestrzennymi (najlepiej QGIS) oraz z bazami danych m.in. sql, excel i innymi
  4. Znajomość terenów Wielkopolski Wschodniej wraz z pograniczem Kujaw oraz rejonu odkrywek Bełchatów i Szczerców (m.in. zlewnie środkowej Warty, Górnej Noteci, Zgłowiączki, Widawki)
  5. Doświadczenie we współpracy z rolnikami i lokalnymi społecznościami na obszarach wiejskich
  6. Doświadczenie w pracy lub współpracy z urzędnikami, leśnikami, RZGW
  7. Doświadczenie w pracy w organizacji pozarządowej i w sieci NGO
  8. Komunikatywność, łatwość wystąpień publicznych (np. konferencje, webinary, spotkania)
  9. Doświadczenie w planowaniu i realizacji projektów i kampanii
  10. Znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  1. Pracę na czas określony na umowę zlecenie  (minimum 3 miesiące)
  2. Konkurencyjne wynagrodzenie, zależne od kwalifikacji, zakresu obowiązków oraz  liczby godzin przepracowanych w miesiącu
  3. Możliwość elastycznego ustalenia czasu i wymiaru zatrudnienia
  4. Pracę w 100% zdalną (po złagodzeniu obostrzeń możliwe wyjazdy służbowe)
  5. Możliwość poznania ciekawej niszy w 3 sektorze
  6. Możliwość zdobycia nowego doświadczenia i wyspecjalizowania się w nowych kierunkach

Inne informacje

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV do 30 maja 2021 na adres: biuro@fundacja.rt-on.pl

Prosimy o dołączenie klauzuli:

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.(Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji.

Wszystkim Zainteresowanym dziękujemy za zgłoszenia. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydat(k)ami.

Fundacja „Rozwój TAK - Odkrywki NIE”

Fundacja „Rozwój TAK - Odkrywki NIE”, utworzona w 2015 roku, jest formalną reprezentacją Ogólnopolskiej Koalicji „RT-ON” - obywatelskiego ruchu skupiającego środowiska o różnorodnych wartościach: grupy lokalnych mieszkańców z zagrożonych terenów, samorządy, organizacje ekologiczne, przedsiębiorców, rolników, naukowców.

Fundacja wspiera oddolne inicjatywy Koalicjantów i innych społeczności zagrożonych przez branżę węglową. Wzmacniamy głos lokalnych społeczności i ich liderów. Wspieramy współpracę z samorządami, organizujemy wspólne wydarzenia (np. konferencje, warsztaty), bierzemy udział w procedurach administracyjnych i konsultacjach społecznych, prowadzimy kampanie online. Od 5 lat prowadzimy działania na rzecz ochrony zasobów wód w regionach węglowych. Od 2018 roku uczestniczymy w pracach nad planowaniem sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej.