Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Specjalista ds. zrównoważonych finansów

Pracodawca: Fundacja „Rozwój TAK - Odkrywki NIE” Numer referencyjny: 2/2021 Data publikacji: 01 grudnia 2021 Lokalizacja: Cała Polska Rodzaj umowy: - Doświadczenie: - Branże:
Edukacja i komunikacja: Zrównoważony handel, odpowiedzialny biznes, Komunikacja społeczna, PR, dziennikarstwo
Zarządzanie przedsiębiorstwem: Zrównoważony rozwoj, CSR

Opis stanowiska

Twoją główną rolą będą działania zmierzające do przyspieszenia dekarbonizacji polskiego sektora finansowego. Będziesz również wspierać naszą kampanię skierowaną do ubezpieczycieli i finansistów branży paliw kopalnych w Polsce we współpracy z zespołem fundacji.

Kluczowe obowiązki:

• Opracowanie strategii i taktyk, przyspieszających odchodzenie polskiego sektora finansowego od paliw kopalnych;
• Współpraca przy tworzeniu strategii w ramach naszej kampanii w obszarze polskiego sektora finansowego na rok 2021-2022. Będzie obejmować to: analizy i monitorowanie rynku oraz przygotowanie rankingów;
• Wspieranie polskich i zagranicznych organizacji partnerskich celem budowania koalicji w ramach kampanii;
• Pełnienie funkcji eksperta finansowego Fundacji RT-ON;
• Redagowanie i pisanie tekstów dotyczących zrównoważonych finansów;
• Reprezentowanie fundacji na spotkaniach zewnętrznych;
• Przygotowywanie materiałów edukacyjnych;

Wymagania

• Dobra znajomość sektora finansowego oraz dobre zrozumienie dynamiki rynków kapitałowych;
• Doświadczenie w pracy przy kampaniach finansowych;
• Umiejętności tworzenia raportów oraz zestawień finansowych;
• Zdolność do samodzielnej pracy w dynamicznym środowisku;
• Pasja do zmieniania świata;
• Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Oferujemy

• Pracę w 100% zdalną;
• Zatrudnienie na podstawie umowy na pełny etat lub część etatu, umowę zlecenie w zależności od preferencji;
• Wynagrodzenie zależne od kompetencji/doświadczenia i wymiaru etatu;
• Wsparcie na etapie wdrażania do pracy;
• Kontakty w środowisku organizacji zajmujących się ochroną klimatu;
• Satysfakcję z udziału w ważnej społecznie misji;
• Możliwość rozwoju.

Fundacja „Rozwój TAK - Odkrywki NIE”

Fundacja „Rozwój TAK - Odkrywki NIE”, utworzona w 2015 roku, jest formalną reprezentacją Ogólnopolskiej Koalicji „RT-ON” - obywatelskiego ruchu skupiającego środowiska o różnorodnych wartościach: grupy lokalnych mieszkańców z zagrożonych terenów, samorządy, organizacje ekologiczne, przedsiębiorców, rolników, naukowców.

Fundacja wspiera oddolne inicjatywy Koalicjantów i innych społeczności zagrożonych przez branżę węglową. Wzmacniamy głos lokalnych społeczności i ich liderów. Wspieramy współpracę z samorządami, organizujemy wspólne wydarzenia (np. konferencje, warsztaty), bierzemy udział w procedurach administracyjnych i konsultacjach społecznych, prowadzimy kampanie online. Od 5 lat prowadzimy działania na rzecz ochrony zasobów wód w regionach węglowych. Od 2018 roku uczestniczymy w pracach nad planowaniem sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej.