Więcej  ›
16.04.2024 16 kwietnia 2024

Specjalista/Specjalistka ds. ochrony środowiska

Pracodawca: Fundacja „Rozwój TAK - Odkrywki NIE” Numer referencyjny: SpOchSr/RT-ON Data publikacji: 01 lipca 2022 Lokalizacja: Cała Polska Rodzaj umowy: Umowa o pracę (3 miesiące) Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko
Woda: Gospodarowanie wodami, Jakość i uzdatnianie

Opis stanowiska

Fundacja „Rozwój Tak – Odkrywki Nie” zatrudni Specjalistę/Specjalistkę ds. Ochrony Środowiska

Forma zatrudnienia: umowa o pracę/umowa zlecenie

Okres zatrudnienia: do 30.09.2022 (zgodnie z okresem trwania projektu)

Miejsce pracy: cała Polska (praca zdalna)

CV wraz z wymaganymi zgodami prosimy wysyłać na adres mailowy: a.radomiak@rt-on.pl

Wymagania

Zakres zadań:

  • wsparcie merytoryczne zespołu projektu (opiniowanie, sugerowanie kierunków działań, przygotowanie draftów i korekty materiałów komunikacyjnych)
  • planowanie działań merytorycznych w ramach zadań przewidzianych w projekcie- w tym ustalanie szczegółowego zakresu zleceń
  • wykonywanie działań merytorycznych (research dot. rekultywacji odkrywek węglowych, prace nad przewodnikiem po rekultywacji)
  • nadzór nad zadaniami merytorycznymi wykonywanymi przez zleceniobiorców, odbiór i analiza wykonanych zleceń
  • wsad do uwag składanych w konsultacjach społecznych
  • kontakt ze współpracującymi organizacjami i ekspertami w Polsce i zagranicą.
  • tłumaczenie PL-EN i EN-PL treści merytorycznych, korekty tłumaczeń
  • przygotowanie części merytorycznej do raportu grantowego w zakresie nadzorowanych i wykonywanych działań

Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie z zakresu nauk przyrodniczych/biologicznych/ochrony środowiska
  • doświadczenie w ww. zakresie, w ramach realizacji projektów/działań organizacji pozarządowych
  • doświadczenie w analizie dokumentów i sporządzaniu uwag z zakresu środowiska
  • język angielski płynny w mowie i w piśmie (co najmniej poziom B2)
  • pożądana znajomość tematyki: oddziaływań górnictwa i energetyki na środowisko, rekultywacji kopalń, gospodarki wodnej, suszy, Dyrektywy Siedliskowej, Ramowej Dyrektywy Wodnej, gatunków inwazyjnych, bioróżnorodności na obszarach rolniczych, innych pokrewnych zagadnień

Fundacja „Rozwój TAK - Odkrywki NIE”

Fundacja „Rozwój TAK - Odkrywki NIE”, utworzona w 2015 roku, jest formalną reprezentacją Ogólnopolskiej Koalicji „RT-ON” - obywatelskiego ruchu skupiającego środowiska o różnorodnych wartościach: grupy lokalnych mieszkańców z zagrożonych terenów, samorządy, organizacje ekologiczne, przedsiębiorców, rolników, naukowców.

Fundacja wspiera oddolne inicjatywy Koalicjantów i innych społeczności zagrożonych przez branżę węglową. Wzmacniamy głos lokalnych społeczności i ich liderów. Wspieramy współpracę z samorządami, organizujemy wspólne wydarzenia (np. konferencje, warsztaty), bierzemy udział w procedurach administracyjnych i konsultacjach społecznych, prowadzimy kampanie online. Od 5 lat prowadzimy działania na rzecz ochrony zasobów wód w regionach węglowych. Od 2018 roku uczestniczymy w pracach nad planowaniem sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej.