Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Specjalista/ka ds. obszarów chronionych

Pracodawca: Fundacja WWF Polska Numer referencyjny: 185983 Data publikacji: 11 stycznia 2023 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje, Zarządzanie i ochrona krajobrazu

Opis stanowiska

Do głównych zadań na tym stanowisku należeć będzie:

  • Aktywne współtworzenie i realizacja celów strategii WWF Polska w zakresie wsparcia obszarów chronionych, w tym obszarów chronionych prywatnie
  • Prowadzenie projektów w zakresie obszarów chronionych, w tym w szczególności morskich obszarów chronionych
  • Prowadzenie działań rzeczniczych na rzecz obszarów chronionych
  • Aktywne uczestnictwo w konsultacjach społecznych aktów prawnych związanych z obszarami chronionymi
  • Współpraca z instytucjami i ekspertami z dziedziny

Wymagania

Od kandydata/ki oczekujemy:

  • Identyfikowania się z misją i wartościami Fundacji WWF
  • Wiedzy przyrodniczej, w tym znajomości tematyki ochrony obszarowej
  • 2-letniego doświadczenia zawodowego w realizacji zadań związanych z ochroną przyrody
  • Umiejętności i doświadczenia w zarządzaniu projektami i działaniach rzeczniczych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2 oraz zaawansowanej znajomość pakietu MS Office
  • Umiejętności analitycznych i negocjacyjnych
  • Zaangażowania, samodzielności, skrupulatności
  • Komunikatywności, umiejętności pracy pod presją czasu
  • Prawa jazdy kategorii B

Mile widziane:

  • Wykształcenie wyższe obejmujące zagadnienia ochrony przyrody lub biologii
  • Doświadczenie w pracy na rzecz obszarów chronionych
  • Znajomość zagadnień związanych z ochroną mokradeł

Fundacja WWF Polska

Celem Fundacji jest działanie zmierzające do ochrony  środowiska naturalnego i procesów ekologicznych, a zwłaszcza fauny i flory, krajobrazu, wód, gleby, powietrza i innych bogactw naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania podstawowych procesów ekologicznych i systemów podtrzymywania życia oraz zachowania i zapewnienia nieprzerwanego korzystania z gatunków genetycznych i różnorodności ekosystemu. Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w zakresie odpowiadającym celom Fundacji.