Więcej  ›
23.04.2024 23 kwietnia 2024

Specjalista/ka ds. ochrony ekosystemów morskich

Pracodawca: Fundacja WWF Polska Numer referencyjny: 2021/DOP/3 Data publikacji: 29 kwietnia 2021 Lokalizacja: Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Do głównych zadań osoby na tym stanowisku należeć będzie:
  • Realizacja projektów z zakresu ochrony ekosystemów morskich we współpracy z zespołem projektowym i partnerami projektu;
  • Aktywna realizacja celów strategii WWF Polska w zakresie ochrony ekosystemów morskich;
  • Zaangażowanie w tworzenie i społeczny nadzór nad wdrażaniem polityki ochrony środowiska w zakresie ochrony ekosystemów morskich;
  • Reprezentowanie WWF wobec interesariuszy zewnętrznych, w tym działania rzecznicze i komunikacyjne w temacie ochrony ekosystemów morskich;
  • Aktywny udział w pozyskiwaniu funduszy ze środków publicznych na działania z zakresu ochrony ekosystemów morskich;
  • Wsparcie merytoryczne działań komunikacyjnych, fundraisingowych i dotyczących partnerstw strategicznych Fundacji w temacie ochrony ekosystemów morskich.

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:
  • Pasji i identyfikacji z misją oraz wartościami WWF;
  • Wykształcenia wyższego o profilu przyrodniczym;
  • Doświadczenia zawodowego związanego z ochroną morza lub ogólnie pojętą ochroną przyrody;
  • Płynnej znajomości języka polskiego i angielskiego (w mowie i piśmie) oraz zaawansowanej znajomości pakietu MS Office;
  • Doświadczenia w koordynowaniu projektów wspófinansowanych ze środków UE (szczególnie z POIiŚ);
  • Doświadczenia w koordynacji pracy zespołu projektowego, zwłaszcza w projektach z udziałem partnerów zewnętrznych;
  • Kompetencji analitycznych, negocjacyjnych oraz strategicznego myślenia;
  • Umiejętności budowania relacji w zespole i z partnerami zewnętrznymi;
  • Zaangażowania, samodzielności, skrupulatności, komunikatywności.

Mile widziane:
  • Wiedza ekspercka i znajomość tematyki ochrony ekosystemów morskich;
  • Doświadczenie w działaniach komunikacyjnych i rzeczniczych;
  • Doświadczenie w koordynacji wolontariuszy/we współpracy z wolontariuszami.

Oferujemy

Oferujemy:
  • Pracę z sensem i misją w jednej z największych Fundacji zajmujących się ochroną środowiska i zmianą klimatu na świecie;
  • Rozwój i naukę podczas pracy przy angażujących, lokalnych i międzynarodowych projektach;
  • Otwartą, demokratyczną atmosferę;
  • Elastyczne godziny pracy, dodatkowe wolne dni;
  • Dofinansowanie do opieki medycznej oraz karty FitSport;
  • Możliwość przychodzenia do biura ze swoim czworonogiem;
  • Możliwość pracę w „zielonym”, komfortowym biurze na Ochocie.

Fundacja WWF Polska

Celem Fundacji jest działanie zmierzające do ochrony  środowiska naturalnego i procesów ekologicznych, a zwłaszcza fauny i flory, krajobrazu, wód, gleby, powietrza i innych bogactw naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania podstawowych procesów ekologicznych i systemów podtrzymywania życia oraz zachowania i zapewnienia nieprzerwanego korzystania z gatunków genetycznych i różnorodności ekosystemu. Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w zakresie odpowiadającym celom Fundacji.