Więcej  ›
24.04.2024 24 kwietnia 2024

Specjalista/ka ds. ochrony ekosystemów rzecznych

Pracodawca: Fundacja WWF Polska Numer referencyjny: 237520 Data publikacji: 21 lutego 2024 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Administracja
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje
Edukacja i komunikacja: Kursy, szkolenia

Opis stanowiska

Do głównych zadań na tym stanowisku należeć będzie:

  • Prowadzenie postępowań administracyjnych i interwencji związanych z ochroną ekosystemów wodnych, w których stroną jest Fundacja WWF Polska
  • Wsparcie merytoryczne dla interwencji prowadzonych przez wolontariuszy w Programie Strażnicy Rzek WWF
  • Nawiązywanie i prowadzenie dialogu z instytucjami związanymi z ochroną ekosystemów wodnych
  • Konsultowanie dokumentów strategicznych związanych z ochroną ekosystemów wodnych
  • Uczestnictwo w konsultacjach społecznych projektów związanych z ochroną rzek
  • Prowadzenie warsztatów/webinarów/prelekcji w zakresie udziału społeczeństwa w ekosystemów wodnych
  • Uczestnictwo w pisaniu poradników interwencyjnych WWF
  • Uczestnictwo w innych działaniach Zespołu Rzecznego WWF
  • Reprezentowanie Fundacji WWF w mediach

Wymagania

Nasze oczekiwania:

  • Identyfikacja z misją i wartościami Fundacji WWF Polska
  • Min. 1 rok doświadczenia w inicjowaniu i prowadzeniu postępowań administracyjnych
  • Znajomość Kodeksu Postępowań Administracyjnych
  • Bardzo dobra znajomość ustawy dot. prawa wodnego oraz dostępu do informacji publicznej
  • Znajomość ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko
  • Umiejętność budowania trwałych relacji zawodowych i prowadzenia dialogu z wymagającymi interesariuszami
  • Łatwość w koordynowaniu kilku spraw równolegle
  • Rozbudowane umiejętności analityczne
  • Otwartość, proaktywność i samodzielność

Mile widziane:

  • Doświadczenie w pracy w organizacji pozarządowej
  • Wiedza z zakresu hydrobiologii/hydrologii/inżynierii środowiska

Oferujemy

Fundacja WWF Polska

Celem Fundacji jest działanie zmierzające do ochrony  środowiska naturalnego i procesów ekologicznych, a zwłaszcza fauny i flory, krajobrazu, wód, gleby, powietrza i innych bogactw naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania podstawowych procesów ekologicznych i systemów podtrzymywania życia oraz zachowania i zapewnienia nieprzerwanego korzystania z gatunków genetycznych i różnorodności ekosystemu. Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w zakresie odpowiadającym celom Fundacji.