Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista/ka ds. ochrony ekosystemów wodnych

Pracodawca: Fundacja WWF Polska Numer referencyjny: 153616 Data publikacji: 05 maja 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Do głównych zadań na tym stanowisku należeć będzie:

  • Aktywne współtworzenie i realizacja celów strategii WWF Polska w zakresie ochrony ekosystemów wodnych, głównie rzek i ich dolin
  • Zaangażowanie w tworzenie i wdrażanie polityki ochrony ekosystemów wodnych
  • Prowadzenie działań aktywizujących społeczność lokalną w ramach projektu Strażnicy Rzek
  • Prowadzenie projektów w zakresie ochrony ekosystemów wodnych
  • Prowadzenie działań rzeczniczych na rzecz ochrony ekosystemów wodnych
  • Aktywne uczestnictwo w konsultacjach społecznych
  • Współpraca z instytucjami i ekspertami z dziedziny ekosystemów wodnych

Wymagania

Od idealnej/go kandydatki/a oczekujemy:

  • Identyfikowania się z misją i wartościami Fundacji WWF
  • Wiedzy przyrodniczej, w tym znajomości tematyki ochrony ekosystemów wodnych
  • Doświadczenia zawodowego w realizacji zadań związanych bezpośrednio lub pośrednio z ochroną przyrody
  • Umiejętności i doświadczenie w zarządzaniu projektami i działaniach rzeczniczych
  • Płynnej znajomość języka polskiego i dobrej znajomości języka angielskiego (w mowie i piśmie) oraz zaawansowanej znajomość pakietu MS Office
  • Umiejętności analitycznych i negocjacyjnych,
  • Zaangażowania, samodzielności, skrupulatności
  • Komunikatywności, umiejętności pracy pod presją czasu
  • Prawa jazdy kategorii B

Mile widziane:

  • Wykształcenie wyższe obejmujące zagadnienia hydrologii, hydrotechniki, funkcjonowania i ochrony ekosystemów wodnych
  • Doświadczenie w ochronie ekosystemów wodnych (np. badania rzek, siedlisk i gatunków związanych z rzekami i/lub ich dolinami, zarządzaniem zasobami wodnymi, ochrona przyrody rzek i ich dolin)
  • Umiejętności posługiwania się programami GIS

Fundacja WWF Polska

Celem Fundacji jest działanie zmierzające do ochrony  środowiska naturalnego i procesów ekologicznych, a zwłaszcza fauny i flory, krajobrazu, wód, gleby, powietrza i innych bogactw naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania podstawowych procesów ekologicznych i systemów podtrzymywania życia oraz zachowania i zapewnienia nieprzerwanego korzystania z gatunków genetycznych i różnorodności ekosystemu. Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w zakresie odpowiadającym celom Fundacji.