Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Specjalista/ka ds. polityki klimatycznej

Pracodawca: Fundacja WWF Polska Numer referencyjny: 111576 Data publikacji: 19 maja 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: - Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje
Edukacja i komunikacja: Komunikacja społeczna, PR, dziennikarstwo
Energia: Odnawialne źródła energii

Opis stanowiska

Do głównych zadań na tym stanowisku należeć będzie:
  • Aktywna realizacja strategii WWF w zakresie ochrony klimatu, w szczególności sprawiedliwej transformacji, odejścia od paliw kopalnych.
  • Prowadzenie projektów w zakresie ochrony klimatu w ww. obszarach
  • Reprezentowanie WWF wobec interesariuszy zewnętrznych, w tym, działania rzecznicze i komunikacyjne.

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:
  • Pasji i identyfikowania się z misją i wizją WWF
  • Doświadczenia zawodowego, umożliwiającego samodzielność w wykonywanych zadaniach
  • Doświadczenia w kwestiach związanych z ochroną klimatu
  • Dobrej znajomości co najmniej jednego z następujących obszarów (zarówno pod kątem merytorycznym jak i istniejącej legislacji polskiej i unijnej):
    • Sprawiedliwa transformacja
    • Odejście od paliw kopalnych w Polsce
    • Rynek energii
  • Doświadczenia w prowadzeniu projektów, w pisaniu projektów grantowych
  • Doświadczenia w prowadzeniu projektów rzeczniczych i/albo budowania kampanii społecznych
  • Płynnej znajomości języka angielskiego

Mile widziane:

  • Doświadczenie w działaniach legislacyjnych lub komunikacyjnych
  • Doświadczenie w pracy w NGO lub innych organizacjach i ruchach społecznych
  • Doświadczenie we współpracy z samorządami
  • Wykształcenie wyższe

Fundacja WWF Polska

Celem Fundacji jest działanie zmierzające do ochrony  środowiska naturalnego i procesów ekologicznych, a zwłaszcza fauny i flory, krajobrazu, wód, gleby, powietrza i innych bogactw naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania podstawowych procesów ekologicznych i systemów podtrzymywania życia oraz zachowania i zapewnienia nieprzerwanego korzystania z gatunków genetycznych i różnorodności ekosystemu. Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w zakresie odpowiadającym celom Fundacji.