Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Główny specjalista w Wydziale Gruntów, Geologii i Geotechniki

Pracodawca: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Numer referencyjny: 81271 Data publikacji: 15 lipca 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Gleba i ziemia: Geologia, goedezja
Planowanie przestrzenne: Geografia, kartografia

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: główny specjalista w Wydziale Gruntów, Geologii i Geotechniki w Departamencie Technologii Budowy Dróg.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • prowadzi sprawy związane z tworzeniem polityki urzędu w zakresie rozpoznania i badania podłoża gruntowego inwestycji drogowych oraz analizy i oceny ryzyka geologicznego w ramach działań związanych z programami rządowymi, w szczególności poprzez opiniowanie opracowań i dokumentów z zakresu geologii oraz normalizacji wymagań technicznych
  • tworzy i opiniuje wytyczne oraz instrukcje, uczestniczy w opiniowaniu przepisów techniczno-budowlanych, norm PN-EN i innych dokumentów (w tym wzorcowych dokumentów funkcjonujących w GDDKiA) dotyczących rozpoznania podłoża inwestycji drogowych
  • inicjuje oraz uczestniczy w ocenie stosowanych przez Oddziały funkcjonujących oraz innowacyjnych metod rozpoznania podłoża
  • inicjuje, opiniuje i nadzoruje prace naukowych i naukowo-badawcze w zakresie geologii oraz metod badania właściwości fizycznych i mechanicznych gruntów oraz skał jako podłoża dróg i materiałów wykorzystywanych w budownictwie drogowym
  • współpracuje z Wydziałami Technologii w Oddziałach GDDKiA, Departamentem Przygotowania i Realizacji Inwestycji oraz Departamentem Zarządzania Siecią Dróg w zakresie poprawy jakości robót drogowych

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: budynek wyposażony w windy, praca przy użyciu urządzeń: komputera, drukarki, faksu, kserokopiarki, niszczarki, oświetlenie naturalne i sztuczne, większość czynności wykonywana w pozycji siedzącej, praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.

00-874 Warszawa ul. Wronia 53

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe geologiczne lub w zakresie budownictwa lub inżynierii środowiska
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w przygotowaniu lub opiniowaniu opracowań z zakresu rozpoznania i badania podłoża gruntowego
  • Posiadanie wiedzy specjalistycznej z zakresu geologii inżynierskiej, hydrogeologii i geotechniki obejmującej metodykę wierceń i sondowań, badań geofizycznych, badań laboratoryjnych gruntów i skał oraz analizę i interpretację wyników badań zgodnie z obowiązującymi Polskimi Normami
  • Znajomość przepisów prawnych dotyczących geologii i geotechniki
  • Znajomość przepisów prawnych związanych z procesem przygotowania i realizacji inwestycji drogowych oraz zarządzaniem drogami publicznymi
  • Umiejętność obsługi komputera (pakiet Office)
  • Kompetencje:  wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe;  rzetelność;  organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów;  współpraca;  komunikacja
  • prawo jazdy kategorii B
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Kwalifikacje geologiczne kategorii IV i/lub V i/lub VI i/lub VII
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (B1)
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej
  • Znajomość procesu przygotowania i realizacji inwestycji drogowych
  • Umiejętność korzystania z oprogramowania GIS i/lub CAD

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy

Termin składania dokumentów: 26.07.2021
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach dróg krajowych jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonuje on zadania zarządcy dróg krajowych oraz realizuje budżet państwa w zakresie dróg krajowych.