Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Główny specjalista w Wydziale Środowiska

Pracodawca: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Numer referencyjny: 81375 Data publikacji: 16 lipca 2021 Lokalizacja: Opole - Opolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: główny specjalista w Wydziale Środowiska w Oddziale GDDKiA w Opolu.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • prowadzi dokumentacje z zakresu środowiska na etapie procesu przygotowania inwestycji (w tym ocenia raporty, decyzje środowiskowe, pozwolenia wodnoprawne, ekspertyzy, inwentaryzacje przyrodnicze, operaty wodnoprawne) i na etapie realizacji, wykonuje działania związane z zadaniami w ramach programów rządowych,
  • planuje, koordynuje i zleca zagadnienia z zakresu wykonania badań stanu środowiska i działań porealizacyjnych na etapie eksploatacji dróg,
  • przygotowuje materiały i współuczestniczy w sprawach związanych z udzieleniem zamówienia publicznego na dokumentacje projektowe, monitoring środowiska oraz działania porealizacyjne,
  • opiniuje rozwiązania projektowe w zakresie zagadnień środowiskowych, które przedstawiane są i przyjmowane w pracach rad technicznych, rozprawach administracyjnych, konsultacjach społecznych i wizjach w terenie,
  • przygotowuje materiały i współuczestniczy w prowadzeniu całokształtu spraw związanych z procesem wyłaniania wykonawców archeologicznych badań wykopaliskowych i powierzchniowo sondażowych oraz nadzorów archeologicznych dla wszystkich etapów przygotowania i realizacji inwestycji,
  • współpracuje z merytorycznymi komórkami organizacyjnymi, Zespołem ds. Środowiska oraz podmiotami zewnętrznymi w zakresie realizacji zadań z zakresu gospodarki drzewostanem, kompensacji przyrodniczych i monitoringiem porealizacyjnym, w tym analiz porealizacyjnych,
  • uczestniczy w opracowaniu propozycji korespondencji dotyczącej ochrony środowiska dla powierzonych zadań związanych z prowadzonymi przez Oddział inwestycjami.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz, obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych i prowadzeniu samochodu służbowego.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych, budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac, bariery architektoniczne- brak windy, pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym, podczas pobytu w terenie występuje konieczność przebywania pod ruchem i w hałasie.

45-085 Opole ul. Niedziałkowskiego 6

Wymagania

Niezbędne:
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska i/lub drogownictwa,
  • Prawo jazdy kat. B,
  • Wiedza z zakresu prawa ochrony środowiska, prawa wodnego, ochrony środowiska, ocen oddziaływania na środowisko, prawa budowlanego, spec -ustawy drogowej,
  • Umiejętność biegłej obsługi pakietu MS Office w szczególności programów Excel i Word,
  • Kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska lub inżynierii środowiska lub nauk o ziemi,
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Przeszkolenie z zakresu: ocen oddziaływania na środowisko, prawa wodnego, ochrony środowiska, ochrony przyrody, KPA, prawa budowlanego, prawa zamówień publicznych
  • Znajomość oprogramowania do projektowania (Autocard i pokrewne),
  • Znajomość języków obcych: język angielski na poziomie podstawowym,
  • Wiedza z zakresu KPA, prawa zamówień publicznych,
  • Znajomość zagadnień z dziedziny archeologii,
  • Znajomość sieci drogowej i podziału administracyjnego obszaru działania Oddziału.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy kat. B
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

Termin składania dokumentów: 26.07.2021
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach dróg krajowych jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonuje on zadania zarządcy dróg krajowych oraz realizuje budżet państwa w zakresie dróg krajowych.