Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Specjalista w Zespole ds. środowiska

Pracodawca: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Numer referencyjny: 98883 Data publikacji: 17 maja 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Zespole ds. Środowiska.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Samodzielnie weryfikuje i uzgadnia dokumentację środowiskową na etapie Studium Techniczno-Ekonomiczno–Środowiskowego oraz dla wybranych inwestycji przed uzyskaniem decyzji ZRID/PnB,
  • Samodzielnie weryfikuje i opiniuje zgodność projektu budowlanego dla wybranych inwestycji z założeniami zawartymi w raporcie o oddziaływaniu na środowisko w zakresie zagospodarowania terenu i projektu zieleni. Kontroluje wykonywanie zaleceń wynikających z obowiązujących przepisów, wytycznych i wydanych decyzji administracyjnych (w zakresie ochrony środowiska szczególnie w odniesieniu do projektów współfinansowanych ze środków UE),
  • Samodzielnie weryfikuje pod względem merytorycznym Programy Funkcjonalno – Użytkowe dla wybranych inwestycji drogowych w zakresie zagadnień związanych z ochroną środowiska,
  • Samodzielnie weryfikuje i opiniuje pod względem merytorycznym Programy Inwestycji w zakresie kwestii związanych z ochroną środowiska oraz uzgadnia Programy Inwestycji w zakresie urządzeń ochrony środowiska,
  • Opiniuje, analizuje oraz interpretuje akty prawne oraz dokumenty strategiczne z zakresu ochrony środowiska oraz inne dokumenty przygotowane przez inne resorty (przede wszystkim resort środowiska),
  • Uczestniczy przy opracowywaniu projektów wewnętrznych i zewnętrznych aktów prawnych i przekazuje uwagi, w sytuacji stwierdzonej potrzeby zmian przepisów w zakresie ochrony środowiska, które są przekazywane do odpowiednich resortów,
  • Uczestniczy w udzielaniu odpowiedzi na skargi, interpelacje i zapytania związane z udostępnianiem informacji publicznych, informacji o środowisku oraz zagadnieniami środowiskowymi w odniesieniu do dróg krajowych.

00-874 Warszawa ul. Wronia 53

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska lub nauk przyrodniczych,
  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego z zakresu ochrony środowiska lub nauk przyrodniczych,
  • Wiedza specjalistyczna z zakresu prawa ochrony środowiska,
  • Znajomość przepisów prawa określających procedurę oceny oddziaływania na środowisko, w szczególności ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko,
  • Znajomość ustawy o ochronie przyrody oraz aktów wykonawczych,
  • Znajomość kodeksu postępowania administracyjnego,
  • Umiejętność obsługi programów MS Word oraz MS Excel w stopniu średniozaawansowanym,
  • Kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Doświadczenie zawodowe w pracy w administracji publicznej w obszarze- ochrona środowiska i/lub doświadczenie w pracy przy opracowywaniu dokumentacji środowiskowej,
  • J. angielski (komunikatywny),
  • Prawo jazdy kat. B
  • Przeszkolenie z zakresu oddziaływania na środowisko
  • Umiejętność obsługi specjalistycznego oprogramowania typu GIS na poziomie podstawowym.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy kat. B

Termin składania dokumentów: 27.05.2022
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach dróg krajowych jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonuje on zadania zarządcy dróg krajowych oraz realizuje budżet państwa w zakresie dróg krajowych.