Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Starszy inspektor w Departamencie Zarządzania Siecią Dróg Krajowych

Pracodawca: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Numer referencyjny: DZ-WZD 1 Data publikacji: 15 marca 2018 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Planowanie przestrzenne: Planowanie przestrzenne, Roboty publiczne, inżynieria lądowa

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: starszy inspektor w Departamencie Zarządzania Siecią Dróg Krajowych/Wydział Zarządzania Drogami/Zespół ds. diagnostyki.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • współpraca przy przygotowywaniu corocznego „Raportu o stanie technicznym sieci dróg krajowych” i innych opracowań,
  • udział w opracowywaniu map tematycznych z wykorzystaniem programów np.: QGIS, ArcGis,
  • współpraca przy testowaniu nowych wersji oprogramowania wspomagającego prace Diagnostyki Stanu Nawierzchni (DSN) przez wspomaganie analityczne, prowadzenie prac wdrożeniowych nowych metod diagnostyki oraz sprzętu pomiarowego,
  • analiza procedur i ryzyka w procesie kampanii DSN,
  • wspieranie zespołu przy opracowywaniu dokumentów przetargowych na potrzeby Wydziału,
  • udzielanie konsultacji merytorycznych przedstawicielom Oddziałów i Rejonów GDDKiA,
  • udział w opracowywaniu analiz statystycznych oraz pracach badawczych związanych z rozwojem diagnostyki stanu nawierzchni,
  • udział w pracach zespołów projektowych związanych z optymalizacją bieżącej pracy m.in. wdrożenia nowych systemów specjalistycznych.

Warunki pracy:
  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
  • ­działanie pod presją czasu i terminów,
  • ­stres związany z obsługą klientów zewnętrznych (partner prywatny, inne organy administracji publicznej),
  • ­praca biurowa, przy użyciu takich urządzeń jak: komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów, faks,
  • ­większość czynności wykonywana jest w pozycji siedzącej,
  • ­praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
  • ­wykonywanie działań pod ruchem na drogach krajowych.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość Ustawy o drogach publicznych
  • Znajomość podstaw KPA
  • Umiejętność interpretacji przepisów i stosowanych ustaw
  • Umiejętność obsługi komputera (Pakiet MS Office, Windows)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe techniczne lub ekonomiczne
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej drogowej
  • Znajomość metod i analiz statystycznych wykorzystywanych w dziedzinie nawierzchni drogowych
  • Doświadczenie w zakresie analizy i diagnostyki stanu nawierzchni z wykorzystaniem urządzeń typu FWD, RSP, SRT-3, LCMS przynajmniej w jednym przypadku potwierdzona certyfikatem

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • kopia prawa jazdy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy

Termin składania dokumentów: 20.03.2018
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Informacja o metodach naboru:
­ test w przypadku dużej liczby ofert spełniających wymagania formalne,
­ rozmowa kwalifikacyjna.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Dane osobowe kandydatów/tek zawarte w przesłanych ofertach będą przetwarzane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Warszawie przy ul. Wroniej 53 jako administratora danych w związku z procesem rekrutacji. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podstawą podania danych są przepisy ustawy z dn. 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r., Nr 21, poz. 94, z późn. zm.) oraz ustawy z dn. 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. Nr 227, poz. 1505, z późn. zm.).
Własnoręcznie podpisane oświadczenia prosimy składać zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie internetowej: http://www.bip.gddkia.gov.pl/tmp/208232846-wzor.pdf
Oferty niekompletne i dostarczone po terminie nie będą rozpatrywane. Oferty osób niezakwalifikowanych zostaną zniszczone komisyjnie 3 miesiące po zakończeniu naboru.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. (22) 375 8886

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach dróg krajowych jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonuje on zadania zarządcy dróg krajowych oraz realizuje budżet państwa w zakresie dróg krajowych.