Więcej  ›
22.10.2021 22 października 2021

Młodszy specjalista w Wydziale ds. Szkód w Środowisku i Ochrony Przyrody

Pracodawca: Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska Numer referencyjny: GDOŚ/DOA/49/2021 Data publikacji: 28 września 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: Prawo i administracja
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

OSOBA NA TYM STANOWISKU:
  • Prowadzi wybrane postępowania odwoławcze z zakresu orzecznictwa administracyjnego w sprawach dotyczących odpowiedzialności administracyjnej (w zakresie ochrony przyrody, szkód w środowisku, historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi, gospodarki odpadami na terenach zamkniętych, decyzji wydawanych na podstawie art. 118 i 118a ustawy o ochronie przyrody oraz w zakresie oddziaływania hałasu na terenach zamkniętych ustalonych przez Ministra Obrony Narodowej, a także na pozostałych terenach zamkniętych na podstawie przepisów przejściowych)
  • Prowadzi postępowania w trybie nadzwyczajnym, w celu zapewnienia ich zgodności z wymogami prawa i odpowiedniej jakości pod względem ujęcia kwestii merytorycznych
  • Uczestniczy w pracach legislacyjnych w zakresie spraw będących w kompetencjach Departamentu
  • Opracowuje wytyczne w zakresie spraw prowadzonych przez Wydział
  • Przygotowuje odpowiedzi na interpelacje poselskie, zapytania w zakresie spraw prowadzonych przez Wydział
  • Udziela interesantom konsultacji i wyjaśnień dotyczących odpowiedzialności administracyjnej oraz nabywanych uprawnień

Wymagania

POTRZEBNE CI BĘDĄ (wymagania niezbędne)
  • Wykształcenie wyższe w obszarze nauk prawnych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Bardzo dobra znajomość kodeksu postępowania administracyjnego oraz prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi
  • Umiejętność analitycznego i syntetycznego myślenia
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność dobrej organizacji pracy własnej
  • Umiejętność współdziałania i pracy w zespole
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office, LEX
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
DODATKOWYM ATUTEM BĘDZIE (wymagania dodatkowe)
  • Wykształcenie wyższe w obszarze nauk przyrodniczych, w zakresie dziedzin nauk rolniczych i leśnych, dyscypliny ochrony środowiska i/lub studia podyplomowe w w/w zakresie
  • Doświadczenie zawodowe co najmniej 6 miesięcy w orzecznictwie administracyjnym lub w obszarze stosowania prawa lub w obszarze ochrony środowiska
  • Przeszkolenie z zakresu szkód w środowisku i historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi
  • Dobra znajomość przepisów ustawy o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie, ustawy o ochronie przyrody, ustawy o odpadach, Prawo ochrony środowiska, Prawo wodne, Prawo budowlane, ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, ochronie gruntów rolnych i leśnych

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Pakiet medyczny
  • Dodatek stażowy od 5% do 20%
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka)
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników oraz ich dzieci
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach ubezpieczenia na życie
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Stołówka pracownicza

Inne informacje

Pełna treść ogłoszenia dostępna pod adresem: https://nabory.kprm.gov.pl/mazowieckie/warszawa/mlodszy-specjalista,85020,v7

Twoja aplikacja musi zawierać (dokumenty niezbędne)

  • CV
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu rekrutacji w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dołącz, jeśli posiadasz (dokumenty dodatkowe)

  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie przeszkolenia

Aplikuj do 11 października 2021

Link do aplikowania online:

lub
Dokumenty można także dostarczyć osobiście w zamkniętej kopercie lub wysłać na adres:
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa
z dopiskiem:
młodszy specjalista GDOŚ/DOA/49/2021

Oświadczenia w wersji papierowej prosimy składać zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/gdos/wzory-oswiadczen

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego:22 310 67 46 lub 22 310 67 45

Wyślij swoją kandydaturę

Ogłoszenie wygasło, aplikowanie nie jest już możliwe.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) jest instytucją ekspercką, odpowiedzialną za ochronę przyrody i kontrolę procesu inwestycyjnego. GDOŚ realizuje też m.in. zadania dotyczące zapobiegania szkodom w środowisku, odpowiada za zarządzanie informacją o środowisku przyrodniczym, rejestrację organizacji w systemie ekozarządzania i audytu (EMAS) oraz koordynuje prace sieci „Partnerstwo: Środowisko dla rozwoju w Polsce”.

Ponadto, GDOŚ inicjuje coroczne obchody Dnia Krajobrazu, a co dwa lata przyznaje Polską Nagrodę Krajobrazową (laureat jest polskim kandydatem do nagrody Rady Europy), realizuje też projekty, prowadzi szereg działań z zakresu edukacji i promocji odpowiedzialnych postaw względem środowiska przyrodniczego.

Pracą Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska kieruje Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska powołuje i odwołuje 16 regionalnych dyrektorów ochrony środowiska wykonujących swoje zadania na obszarach poszczególnych województw, a także pełni w stosunku do nich funkcję organu wyższego stopnia.

Urząd powstał na mocy ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.