Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Starszy inspektor ds. ochrony gatunkowej

Pracodawca: Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska Numer referencyjny: GDOŚ/DZP/3/2017 Data publikacji: 21 czerwca 2017 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: starszy inspektor w Wydziale ds. Ochrony Gatunkowej Departamentu Zarządzania Zasobami Przyrody.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Analiza spraw administracyjnych i przygotowywanie projektów decyzji oraz postanowień Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska dotyczącego ochrony gatunkowej, usuwania drzew, gatunków obcych,
  • Przygotowywanie projektów odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie, udzielanie informacji i konsultacji organom samorządowym, placówkom naukowym i osobom fizycznym w celu wyjaśnienia stosowania przepisów z zakresu ochrony gatunkowej, ochrony zadrzewień oraz ogrodów botanicznych,
  • Inicjowanie, opracowywanie i opiniowanie projektów dokumentów strategicznych w zakresie kompetencji Wydziału, w tym programów ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem,
  • Opracowywanie i opiniowanie projektów aktów normatywnych oraz dokumentów strategicznych w zakresie kompetencji Wydziału w celu zaproponowania nowych przepisów lub poprawy istniejących,
  • Inicjowanie, opracowywanie i opiniowanie działań dotyczących czynnej ochrony przyrody oraz podnoszenia świadomości społeczeństwa w zakresie spraw należących do kompetencji Wydziału w celu realizacji efektywnej ochrony przyrody.

Warunki pracy:
  • Praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, obsłudze urządzeń biurowych, czynnościach koncepcyjnych,
  • Realizacja zadań wiąże się z zagrożeniem korupcją, permanentną obsługą klientów zewnętrznych oraz krajowymi lub zagranicznymi wyjazdami służbowymi,
  • Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. W budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych, drzwi wewnętrzne odpowiedniej szerokości oraz windy i łazienki dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim,
  • W budynku nie występują szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe z zakresu nauk przyrodniczych, rolniczych, leśnych i weterynaryjnych,
  • Znajomość prawa krajowego z zakresu ochrony przyrody, w tym ochrony gatunkowej roślin i zawierząt oraz zadrzewień (ustawa o ochronie przyrody oraz akty wykonawcze),
  • Znajomość przepisów kodeksu postępowania administracyjnego,
  • Znajomość problematyki ochrony przyrody, w tym ochrony gatunkowej roślin,
  • Wiedza przyrodnicza,
  • Umiejętność dobrej organizacji pracy własnej,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Komunikatywność,
  • Obsługa komputera (MS Office, poczta elektroniczna),
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe magisterskie w zakresie nauk przyrodniczych,
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony przyrody lub w administracji publicznej,
  • Przeszkolenie w zakresie przepisów materialnego, ustrojowego i procesowego prawa administracyjnego oraz prawa ochrony środowiska,
  • Znajomość przepisów z zakresu ochrony środowiska, zapobiegania szkodom w środowisku i ich naprawie, udostępniania informacji o środowisku i jego ochronie, udziału społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko,
  • Znajomość prawa międzynarodowego z zakresu ochrony przyrody (Dyrektywa Siedliskowa, Konwencja Berneńska),
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (B1).

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • (świadectwa pracy, zaśw. o zatrudnieniu/ odbyciu stażu lub praktyk, referencje, w przypadku umów cywilnoprawnych zaświadczenia o wykonywaniu/wykonaniu umowy),
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadanie przeszkolenia w zakresie przepisów materialnego, ustrojowego i procesowego prawa administracyjnego oraz prawa ochrony środowiska.

Termin składania dokumentów: 30.06.2017
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Oferujemy zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej. Przewidywany okres zastępstwa: około 5 miesięcy.

Aplikacje osób uprawnionych do nawiązania stosunku pracy na podstawie mianowania zostaną odrzucone na etapie weryfikacji formalnej nadesłanych ofert.

Oświadczenia prosimy składać zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie internetowej: http://bip.gdos.gov.pl (Praca/Wzory oświadczeń). Wszystkie oświadczenia powinny być własnoręcznie podpisane.

Za datę złożenia dokumentów uznaje się datę stempla pocztowego lub termin złożenia w kancelarii GDOŚ (pokój 472).

Planowane techniki i metody naboru:

Etap I - weryfikacja formalna nadesłanych ofert,

Etap II – pisemny sprawdzian wiedzy (w przypadku, gdy mniej niż 10 kandydatów spełni wymogi formalne, możliwe jest odstąpienie od przeprowadzenia tego etapu),

Etap III - rozmowa kwalifikacyjna.

W przypadku przeprowadzenia Etapu II minimum kwalifikującym do udziału w III etapie naboru jest uzyskanie przez kandydata co najmniej 60% możliwych do zdobycia w sprawdzianie pisemnym punktów (lub z poszczególnych jego części tematycznych) oraz jednocześnie uzyskanie jednego z sześciu najlepszych wyników.

Nasz Urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w naborze osoby niepełnosprawne.

Prosimy o podawanie nr telefonu oraz adresu e-mail, gdyż informacja o zakwalifikowaniu się do kolejnych etapów rekrutacji zostanie przekazana kandydatom spełniającym wymogi formalne telefonicznie lub drogą elektroniczną. Prosimy o sprawdzanie skrzynki e-mail.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (22) 36 92 162.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska jest instytucją, która odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie zarządzania ochroną przyrody, w tym m.in. obszarami Natura 2000 oraz kontroli procesu inwestycyjnego.
Realizuje także zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku. Odpowiada za zarządzanie informacją o środowisku przyrodniczym, rejestrację organizacji w krajowym rejestrze organizacji zarejestrowanych w systemie ekozarządzania i audytu (EMAS). W kompetencjach Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska jest również tworzenie i koordynacja krajowej sieci Partnerstwo: Środowisko dla rozwoju w Polsce, odpowiedzialnej za wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy krajami UE oraz instytucjami wdrażającymi fundusze europejskie.