Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista w Centralnym Laboratorium Badawczym

Pracodawca: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie Numer referencyjny: 68244 Data publikacji: 07 września 2020 Lokalizacja: Koszalin - Zachodniopomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 2) Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring, Zarządzanie jakością, certyfikaty, normy
Woda: Analizy, badania laboratoryjne

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Centralnym Laboratorium Badawczym, Oddział w Szczecinie, Pracownia w Koszalinie.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Pobieranie próbek środowiskowych między innymi: wód (rzeki, jeziora, wody przybrzeżne, wody przejściowe, podziemne), ścieków, powietrza i gleby oraz wykonywanie pomiarów temperatury pH , przewodności, tlenu rozpuszczonego, zasolenia, przezroczystości w terenie;
  • Wykonywanie prac pomiarowych w laboratorium zgodnie z posiadanymi upoważnieniami;
  • Prowadzenie samochodów służbowych z przyczepą podłodziową;
  • Przygotowanie pojemników i sprzętu do pobierania próbek zgodnie z zasadami systemu zarzadzania jakością w laboratorium. Utrwalanie próbek do analiz w celu zabezpieczenia składu;
  • Przestrzeganie zasad i doskonalenie systemu zarządzania dotyczącego jakości w laboratorium, zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025 w celu utrzymania akredytacji laboratorium;
  • Bieżące prowadzenie zapisów z badań, kart kontrolnych, w protokołach, w specjalistycznym oprogramowaniu komputerowym zarządzającym pracą w laboratorium;
  • Uczestniczenie w szkoleniach i badaniach biegłości związanych z metodami pobierania próbek i wykonywania pomiarów.

Warunki pracy:
Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
praca w siedzibie urzędu oraz w terenie,
wyjazdy służbowe,
nietypowe godziny pracy.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
stanowisko pracy znajduje się na pierwszym piętrze budynku, w budynku brak windy, brak podjazdów, bariery architektoniczne: schody; urządzenia higieniczno-sanitarne na każdej kondygnacji,
stanowisko pracy wyposażone jest w monitor ekranowy, komputer, drukarkę sieciową, telefon.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa
ul. Zgoda 23
75-553 Koszalin

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe
  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego pracy w laboratorium
  • Znajomość Prawa ochrony środowiska
  • Znajomość ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska
  • Znajomość metod pobierania próbek środowiskowych i metod pomiarów wykonywanych w terenie
  • Znajomość systemu zarządzania wg PN-EN ISO /IEC 17025
  • Posiadanie prawa jazdy kat. "B"
  • Umiejętność obsługi komputera oraz pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe ochrona środowiska, chemia, biologia
  • Posiadanie przeszkolenia z metod pobierania próbek, pomiarów wykonywanych w terenie, systemu zarządzania wg PN-EN ISO/ICE 17025
  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym
  • Uprawnienia steromotorzysty lub sternika motorowodnego

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Kopia prawa jazdy kat. "B"
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

Termin składania dokumentów: 21.09.2020
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Dokumenty można składać:
- w formie papierowej na adres urzędu lub osobiście w kancelarii GIOŚ
- w formie elektronicznej za pośrednictwem: Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (e PUAP) albo poczty elektronicznej na adres rekrutacje@gios.gov.pl.
W przypadku przesyłania dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej należy przesłać skany własnoręcznie podpisanych oświadczeń Kandydatki/kandydaci , którzy składają dokumenty za pośrednictwem poczty elektronicznej, dopuszczeni do udziału w naborze, są zobowiązani dostarczyć oryginały własnoręcznie podpisanych oświadczeń najpóźniej w dniu rozmów kwalifikacyjnych.
Kandydaci/kandydatki spełniający wymagania formalne o kolejnych etapach naboru zostaną poinformowani telefonicznie lub e-mailem. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu procedury naboru. Z wybranym kandydatem podpisana zostanie umowa o pracę na czas określony.

UWAGA: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w rekrutacji również osoby niepełnosprawne.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 22 369-22-21.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie

Misją Inspekcji Ochrony Środowiska jest kontrola podmiotów gospodarczych, tak, by korzystanie ze środowiska odbywało się z poszanowaniem ogólnie przyjętych zasad i norm w tym zakresie, monitorowanie i ocena stanu środowiska oraz dostarczanie społeczeństwu i władzy publicznej informacji o środowisku.