Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Specjalista z zakresu ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych realizowanych w ramach działalności kontrolnej Inspekcji Ochrony Środowiska

Pracodawca: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie Numer referencyjny: 85/DI/2019 Data publikacji: 18 czerwca 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 2) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Woda: Jakość i uzdatnianie

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Departamencie Inspekcji.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Realizacja zadań kontrolnych IOŚ wynikających z ustawy Prawo wodne, ustawy o nawozach i nawożeniu, oraz wynikających z zawartych porozumień pomiędzy GIOŚ a innymi organami, dotyczących zagadnień ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych oraz stosowania i przechowywania nawozów,
  • Prowadzenie postępowań odwoławczych oraz przygotowywanie projektów rozstrzygnięć, od decyzji i postanowień wydanych przez organy I instancji w sprawach z zakresu ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych, określonych w ustawie Prawo wodne oraz stosowania i przechowywania nawozów, określonych w ustawie o nawozach i nawożeniu,
  • Przygotowywanie projektów odpowiedzi na skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, oraz udział w rozprawach przed sądami administracyjnymi,
  • Opracowywanie projektów wytycznych i sprawozdań dotyczących realizacji przez organy IOŚ zadań wynikających z ustawy związanych z ochroną wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych oraz stosowaniem i przechowywaniem nawozów, oraz wynikających z zawartych porozumień dotyczących tych zagadnień,
  • Przygotowywanie projektów stanowisk, opinii i interpretacji w odpowiedzi na pytania organów i społeczeństwa, wpływające do GIOŚ,
  • Opiniowanie aktów prawnych związanych z zagadnieniami stosowania i przechowywania nawozów oraz ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych,
  • Współpraca z komórkami wewnętrznymi GIOŚ oraz WIOŚ w zakresie udzielania wsparcia merytorycznego w sprawach skarg i interwencji związanych ze stosowaniem i przechowywaniem nawozów, ochroną wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych, uciążliwościami zapachowymi powodowanymi stosowaniem i przechowywaniem nawozów,
  • Udział i reprezentacja GIOŚ w krajowych i zagranicznych spotkaniach i grupach roboczych, których przedmiotem są zagadnienia związane ze stosowaniem i przechowywaniem nawozów oraz ochroną wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych.

Warunki pracy:
  • Praca przy komputerze,
  • Wyjazdy służbowe krajowe i zagraniczne,
  • Budynek i pomieszczenia urzędu dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich - podjazd do budynku, toalety, windy oraz drzwi o odpowiedniej szerokości,
  • W trakcie wyjazdów służbowych, w szczególności podczas wykonywania kontroli w terenie, warunki świadczenia pracy są zróżnicowane i mogą nie być dostosowane do wymagań osób niepełnosprawnych.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo wodne, w szczególności w zakresie ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych, w tym rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Programu działań,
  • Znajomość przepisów ustawy o nawozach i nawożeniu,
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawnych i stosowania prawa w praktyce,
  • Znajomość przepisów ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska,
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo przedsiębiorców, w szczególności dotyczących wykonywania,
  • Znajomość przepisów Kodeks Postępowania Administracyjnego,
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe rolnicze, z ochrony środowiska lub prawa,
  • Co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze postępowań administracyjnych,
  • Znajomość przepisów Dyrektywy Rady z dnia 12 grudnia 1991 r. dotyczącej ochrony wód przed zanieczyszczeniami powodowanymi przez azotany pochodzenia rolniczego (91/676/EWG),
  • Znajomość systemów informacji przestrzennej oraz ich obsługi – ArcGIS.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • kopia dokumentu potwierdzającego spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie znajomości języka angielskiego na poziomie B2 lub oświadczenie o znajomości języka angielskiego na poziomie B2
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW

Dokumenty należy złożyć do: 03.07.2019
Decyduje data: wpływu oferty do urzędu
Miejsce składania dokumentów:
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa
z dopiskiem: „85/DI/2019”

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Proponowane wynagrodzenie według mnożnika 1,9.
Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.
Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu procedury naboru.
Z wybranym kandydatem podpisana zostanie umowa o pracę na czas określony.
Na stronie www.gios.gov.pl w zakładce bip/praca/procedury naboru/pozostałe stanowiska w służbie cywilnej można zapoznać się z zasadami naboru obowiązującymi w GIOŚ.

UWAGA: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w rekrutacji również osoby niepełnosprawne.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 22 369-22-21.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie

Misją Inspekcji Ochrony Środowiska jest kontrola podmiotów gospodarczych, tak, by korzystanie ze środowiska odbywało się z poszanowaniem ogólnie przyjętych zasad i norm w tym zakresie, monitorowanie i ocena stanu środowiska oraz dostarczanie społeczeństwu i władzy publicznej informacji o środowisku.