Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista z zakresu ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych realizowanych w ramach działalności kontrolnej Inspekcji Ochrony Środowiska

Pracodawca: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie Numer referencyjny: „149/DI/WKKW/2019” Data publikacji: 16 września 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 2) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Departamencie Inspekcji.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Realizacja zadań kontrolnych IOŚ wynikających z ustawy Prawo wodne, ustawy o nawozach i nawożeniu, oraz wynikających z zawartych porozumień pomiędzy GIOŚ a innymi organami, dotyczących zagadnień ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych oraz stosowania i przechowywania nawozów,
  • Prowadzenie postępowań odwoławczych oraz przygotowywanie projektów rozstrzygnięć, od decyzji i postanowień wydanych przez organy I instancji w sprawach z zakresu ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych, określonych w ustawie Prawo wodne oraz stosowania i przechowywania nawozów, określonych w ustawie o nawozach i nawożeniu,
  • Przygotowywanie projektów odpowiedzi na skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, oraz udział w rozprawach przed sądami administracyjnymi,
  • Opracowywanie projektów wytycznych i sprawozdań dotyczących realizacji przez organy IOŚ zadań wynikających z ustawy związanych z ochroną wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych oraz stosowaniem i przechowywaniem nawozów, oraz wynikających z zawartych porozumień dotyczących tych zagadnień,
  • Przygotowywanie projektów stanowisk, opinii i interpretacji w odpowiedzi na pytania organów i społeczeństwa, wpływające do GIOŚ,
  • Opiniowanie aktów prawnych związanych z zagadnieniami stosowania i przechowywania nawozów oraz ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych,
  • Współpraca z komórkami wewnętrznymi GIOŚ oraz WIOŚ w zakresie udzielania wsparcia merytorycznego w sprawach skarg i interwencji związanych ze stosowaniem i przechowywaniem nawozów, ochroną wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych, uciążliwościami zapachowymi powodowanymi stosowaniem i przechowywaniem nawozów,
  • Udział i reprezentacja GIOŚ w krajowych i zagranicznych spotkaniach i grupach roboczych, których przedmiotem są zagadnienia związane ze stosowaniem i przechowywaniem nawozów oraz ochroną wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych.

Warunki pracy:
  • Praca przy komputerze,
  • Wyjazdy służbowe krajowe i zagraniczne,
  • Budynek i pomieszczenia urzędu dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich - podjazd do budynku, toalety, windy oraz drzwi o odpowiedniej szerokości,
  • W trakcie wyjazdów służbowych, w szczególności podczas wykonywania kontroli w terenie, warunki świadczenia pracy są zróżnicowane i mogą nie być dostosowane do wymagań osób niepełnosprawnych.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo wodne, w szczególności w zakresie ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu ze źródeł rolniczych, w tym rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Programu działań,
  • Znajomość przepisów ustawy o nawozach i nawożeniu,
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawnych i stosowania prawa w praktyce,
  • Znajomość przepisów ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska,
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo przedsiębiorców, w szczególności dotyczących wykonywania,
  • Znajomość przepisów Kodeks Postępowania Administracyjnego,
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe rolnicze, z ochrony środowiska lub prawa,
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: 6 miesięcy doświadczenia w obszarze postępowań administracyjnych,
  • Znajomość przepisów Dyrektywy Rady z dnia 12 grudnia 1991 r. dotyczącej ochrony wód przed zanieczyszczeniami powodowanymi przez azotany pochodzenia rolniczego (91/676/EWG),
  • Znajomość systemów informacji przestrzennej oraz ich obsługi – ArcGIS.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • kopia dokumentu potwierdzającego spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie znajomości języka angielskiego na poziomie B2 lub oświadczenie o znajomości języka angielskiego na poziomie B2
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy

TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW
  • Dokumenty należy złożyć do: 27.09.2019
  • Decyduje data: wpływu oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa
z dopiskiem: „149/DI/WKKW/2019”

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.
Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu procedury naboru.
Z wybranym kandydatem podpisana zostanie umowa o pracę na czas określony.
Na stronie www.gios.gov.pl w zakładce bip/praca/procedury naboru/pozostałe stanowiska w służbie cywilnej można zapoznać się z zasadami naboru obowiązującymi w GIOŚ.

UWAGA: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w rekrutacji również osoby niepełnosprawne.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 22 369-22-21.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie

Misją Inspekcji Ochrony Środowiska jest kontrola podmiotów gospodarczych, tak, by korzystanie ze środowiska odbywało się z poszanowaniem ogólnie przyjętych zasad i norm w tym zakresie, monitorowanie i ocena stanu środowiska oraz dostarczanie społeczeństwu i władzy publicznej informacji o środowisku.