Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Inspektor rybołówstwa morskiego

Pracodawca: Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego Numer referencyjny: 77487 Data publikacji: 27 kwietnia 2021 Lokalizacja: Słupsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Edukacja i komunikacja: Zrównoważony handel, odpowiedzialny biznes
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor rybołówstwa morskiego w Wydziale Inspekcji Rybołówstwa.

Liczba stanowisk pracy: 2

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • sprawowanie kontroli nad przestrzeganiem przepisów krajowych, Unii Europejskiej, konwencji międzynarodowych i porozumień dwustronnych w zakresie ochrony rybołówstwa morskiego w polskich obszarach morskich,
  • kontrola statków rybackich w polskich obszarach morskich, portach i przystaniach rybackich, kontrola miejsc wyładunku, obrotu, magazynowania, sprzedaży, środków transportu ryb i innych organizmów morskich,
  • kontrola rybołówstwa rekreacyjnego,
  • obsługa interesantów w zakresie pełnionej funkcji i uprawnień,
  • współdziałanie z organami Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych, Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Weterynaryjnej, Policji, Państwowej Straży Rybackiej, Straży Granicznej oraz z terenowymi organami administracji morskiej w zakresie rybołówstwa.

Warunki pracy:
Praca w systemie równoważnym, w tym w godzinach nocnych.Częste wyjazdy służbowe związane z kontrolą rybołówstwa, w tym zagraniczne. Odbywanie rejsów na statkach kontrolnych i innych. Kontrole przeprowadzane są głównie na wolnym powietrzu, przy zmiennych warunkach atmosferycznych, na lądzie i na morzu. Uciążliwości związane z wchodzeniem, schodzeniem, przechodzeniem na kontrolowany obiekt, również na morzu. Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe, preferowane: rybołówstwo, biologia morza, ichtiologia, oceanografia;
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;
  • Umiejętność obsługi komputera, w szczególności pakietów biurowych;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • Korzystanie z pełni praw publicznych;
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Bardzo dobra sprawność fizyczna;
  • Brak przeszkód formalnych do zatrudnienia w charakterze członka korpusu służby cywilnej.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny;
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia;
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego;
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych;
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów.

Termin składania dokumentów: 10.05.2021
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
  • Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną. Pracodawca przewiduje możliwość składania aplikacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@girm.gov.pl

Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego

Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego został powołany na podstawie Ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o rybołówstwie morskim oraz niektórych innych ustaw” (Dz.U.2018.2340).