Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Specjalista ds. kontrolingu

Pracodawca: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Chorzów S.A. Numer referencyjny: 44934 Data publikacji: 03 listopada 2021 Lokalizacja: Chorzów - Śląskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Przemysł i inżynieria: Chemia, chemia fizyczna, fizyka
Zarządzanie przedsiębiorstwem: Ekonomia, finanse

Opis stanowiska

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie m.in.:

  • Raportowanie wewnętrzne wraz z analizą danych i interpretacją odchyleń;
  • Raportowanie zewnętrzne na potrzeby Rady Nadzorczej, audytorów, firm konsultingowych, GUS i innych;
  • Bieżące i okresowe raportowanie w ramach Grupy Azoty;
  • Bieżąca współpraca z odpowiednimi służbami Grupy Azoty w zakresie opracowywania, przekazywania informacji i sprawozdań;
  • Udział w opracowywaniu oraz nadzór nad realizacją budżetu Spółki;
  • Udział w opracowaniu okresowych pakietów konsolidacyjnych;
  • Bieżące analizy ekonomiczno – finansowe;
  • Opracowywanie kalkulacji wyrobów i usług;
  • Analiza efektywności projektów inwestycyjnych;
  • Comiesięczna analiza wykonania budżetów cząstkowych.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, kontroling, finanse);
  • Minimum 2 lata doświadczenia zawodowego w dziale kontrolingu;
  • Doświadczenie, wiedza i umiejętności z obszaru rachunkowości, rachunkowości zarządczej, kontrolingu operacyjnego i strategicznego;
  • Mile widziane doświadczenie w branży chemicznej;
  • Zdolności analityczne;
  • Biegła znajomość i praktyczne wykorzystanie pakietu Office, szczególnie MS EXCEL;
  • Komunikatywność, umiejętność współpracy, umiejętność rozwiązywania problemów;
  • Orientacja na rozwój;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

Oferujemy

  • Pracę w zgranym zespole;
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • Możliwość rozwoju zawodowego;
  • Szkolenia;
  • Opiekę medyczną w Grupie Lux-Med;
  • Kartę Benefit Multi – Sport;
  • Ubezpieczenie grupowe PZU;
  • Fundusz Socjalny.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Chorzów S.A.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Chorzów S.A. to jedna z najstarszych istniejących polskich fabryk chemicznych, o ponad 100-letniej historii. Jesteśmy jednym z największych dostawców azotanu potasu do trzech segmentów rynku: spożywczego, nawozowego oraz technicznego oraz producentem nawozów organicznych. Przeszło 50% naszej produkcji jest eksportowana.

Jesteśmy częścią struktur Grupy Azoty S.A. największego w Polsce i czołowego w Europie koncernu nawozowo-chemicznego.