Więcej  ›
21.02.2024 21 lutego 2024

Starszy Specjalista ds. Zrównoważonego Rozwoju i ESG

Pracodawca: Grupa Eneris Numer referencyjny: 27112023 Data publikacji: 27 listopada 2023 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: Zrównoważony rozwoj, CSR, Prawo i administracja

Opis stanowiska

Twoje główne obowiązki:

  • Aktywny udział w przygotowaniu i realizacji strategii firmy w zakresie Zrównoważonego Rozwoju i ESG
  • Odpowiedzialność za kontakty z interesariuszami wewnętrznymi i zewnętrznymi (w tym proces ich mapowania) w celu realizacji wybranych celów Zrównoważonego Rozwoju i strategii ESG
  • Ścisła współpraca z zespołem sprawującym pieczę nad strategią i realizacją jej celów strategicznych
  • Rozwój oferty spółki oraz współpracy z partnerami w zakresie finansowania inwestycji przyjaznych środowisku
  • Śledzenie trendów rynkowych oraz wymagań regulacyjnych i rekomendacja zmian w regulacjach spółki w zakresie ESG oraz Zrównoważonego Rozwoju
  • Opracowywanie analiz, raportów i rekomendacji w zakresie wdrażania rozwiązań wspierających ESG
  • Gromadzenie i konsolidacja danych do raportowania ESG
  • Koordynacja działań dotyczących Zrównoważonego Rozwoju i ESG w firmie
  • Przygotowanie raportów Zrównoważonego Rozwoju i ESG /niefinansowych zgodnie z obowiązującymi standardami oraz najlepszymi praktykami rynkowymi
  • Bieżące monitorowanie realizacji celów i KPI z zakresu ESG w organizacji
  • Promowanie i przekazywanie wiedzy z zakresu Zrównoważonego Rozwoju i ESG wewnątrz organizacji

Wymagania

Nasze oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane w kierunku ochrony środowiska, ekonomiczne lub prawnicze)
  • Znajomość zagadnień z obszaru zrównoważonego rozwoju, regulacji unijnych i krajowych (mile widziana znajomość CSRD, Taksonomia, GHG Protocol)
  • Gotowość do ciągłej nauki i rozwoju we wszystkich obszarach Zrównoważonego Rozwoju i ESG
  • Chęć dzielenia się swoją wiedzą i budowania pozycji eksperta ESG
  • Doświadczenie w zbieraniu i analizie danych oraz w przygotowywaniu raportów
  • Bardzo dobre zdolności analityczne i interpersonalne
  • Umiejętność pracy w złożonej strukturze organizacyjnej i w zespole (korzystanie z doświadczeń innych i patrzenie z różnych perspektyw)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min. C1)
  • Dobra organizacja pracy, nastawienie na szukanie rozwiązań i ich realizowanie (zespołowe lub samodzielne)

Oferujemy

To oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę z długoterminową perspektywą
  • Możliwość rozwoju, awansu i szkoleń - inwestujemy w naszych Pracowników i wspieramy ich w rozwoju zawodowym!
  • Dbamy o zdrowie - dla zainteresowanych karta MultiSport oraz prywatna opieka medyczna w MEDICOVER
  • Przyjazną atmosferę w pracy: cenimy poczucie humoru i dobre nastawienie :)
  • Pełne wsparcie całego zespołu
  • Możliwość dodatkowego ubezpieczenia na życie
  • Wczasy pod gruszą? - Też mogą być Twoje!

Grupa Eneris

ENERIS Surowce to nowoczesna firma specjalizująca się w kompleksowej ochronie Środowiska oraz w zrównoważonej gospodarce odpadowej i surowcowej, wodno-ściekowej oraz energetyce odnawialnej.
Zadania te realizujemy poprzez finansowanie, budowę, eksploatację oraz zarządzanie nowoczesną infrastrukturą. Jesteśmy zaufanym partnerem samorządów i przedsiębiorstw, którym oferujemy zarówno sprawdzone rozwiązania technologiczne, jak i atrakcyjne modele finansowania inwestycji.
Naszą działalność prowadzimy na terenie całej Polski. W swojej dotychczasowej działalności ENERIS realizowała bądź uczestniczyła z powodzeniem w przedsięwzięciach z zakresu odnawialnych źródeł energii i we wdrażaniu czystych technologii energetycznych w Europie.