Więcej  ›
24.04.2024 24 kwietnia 2024

Kierownik składowiska odpadów

Pracodawca: Grupa PCC Numer referencyjny: Nr ref.:KS/E/2021 Data publikacji: 22 grudnia 2021 Lokalizacja: Brzeg Dolny - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (3 m-ce czas próbny, kolejna umowa na czas określony ) Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Gospodarka odpadami: Odpady i zanieczyszczenia przemysłowe, Składowanie, utylizacja
Przemysł i inżynieria: Chemia, chemia fizyczna, fizyka

Opis stanowiska

  • Nadzór nad prawidłową eksloatacją składowiska odpadów przemysłowych w Grupie PCC
  • Organizacja pracy i zarządzanie instalacją przetwarzania odpadów
  • Zarządzanie pracownikami, w tym organizacja ich pracy, rozliczanie czasu pracy, wyposażanie w niezbędne środki ochronne itp. oraz zgłaszanie zapotrzebowania w zakresie zasobów ludzkich
  • Nadzór nad prawidłowym zabezpieczeniem instalacji pod względem przepisów BHP i ppoż.
  • Zarządzanie składowiskiem odpadów w zakresie wszelkich aspektów dotyczących funkcjonowania obiektu
  • Nadzór nad prowadzeniem i realizacją wszystkich obowiązków formalno – prawnych wynikających z obowiązujących przepisów prawa i otrzymanych decyzji i pozwoleń
  • Nadzór nad prowadzeniem monitoringu składowiska
  • Nadzór nad zgodnością przyjmowanych odpadów z informacjami zawartymi w podstawowej charakterystyce odpadów
  • Aktywny udział w kontrolach przeprowadzanych przez upoważnione instytucje
  • Analiza wyników finansowych przydzielonego centrum kosztowego pod kątem terminowości realizacji, optymalnego osiągnięcia zamierzonych wskaźników, racjonalnego gospodarowania materiałami, wyposażeniem technicznym i zasobami ludzkimi, prawidłowego obiegu dokumentów i informacji
  • Sprawozdawczość do zarządu i do uprawnionych instytucji w zakresie danych dotyczących składowanych odpadów oraz innych procesów zachodzących na obiekcie
  • Realizacja zadań wynikająca z Pozwolenia Zintegrowanego oraz Instrukcji prowadzenia składowisk

Wymagania

  • świadectwo stwierdzające kwalifikacje w zakresie gospodarowania odpadami- zgodnie z ustawą o odpadach
  • min. 5 letnie doświadczenie zawodowe w tym zarządzania zespołem
  • wykształcenie wyższe
  • umiejętność zarządzania zespołem
  • samodzielność i odpowiedzialność
  • dobra organizacja pracy własnej oraz swojego zespołu
  • umiejętność pracy w sytuacjach stresujących

Oferujemy

  • umowę o pracę w największej na Dolnym Śląsku Grupie z branży chemicznej
  • samodzielność na stanowisku oraz możliwość doskonalenia i rozwijania swoich kompetencji w złożonym środowisku organizacyjnym
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych dzięki profesjonalnym szkoleniom
  • pakiet socjalny (szkolenia, kursy, dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów podyplomowych, możliwość ubezpieczenia grupowego)

Grupa PCC

PCC Rokita jako podmiot dominujący, tworzy Grupę Kapitałową, w której skład wchodzi kilkanaście spółek operujących głównie w branży chemicznej i usługowej.PCC Rokita dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie produktów chemicznych do wielu zastosowań i aplikacji przemysłowych.
Główne grupy produktów wytwarzanych w ramach kilku jednostek biznesowych Spółki to: chlor i alkalia, poliole, oraz pochodne naftalenu i fosforu.Przez ponad 70 lat działalności, PCC Rokita SA efektywnie działając na rynku, stała się godnym zaufania producentem i dystrybutorem szerokiej gamy produktów i formulacji chemicznych, które są z powodzeniem wykorzystywane w wielu gałęziach i branżach przemysłowych, takich jak np. tworzywa sztuczne, przemysł kosmetyczny, budowlany, tekstylny i wiele innych.
Branżowym inwestorem PCC Rokita SA jest niemiecka firma PCC SE, która działa na międzynarodowych rynkach surowców chemicznych, transportu, energii, węgla, koksu, paliw, tworzyw sztucznych i metalurgii. PCC SE zatrudnia ponad 3,2 tys. pracowników, skupia w swoich strukturach 80 spółek działających w 40 lokalizacjach umieszczonych w 17 krajach świata.