Więcej  ›
21.02.2024 21 lutego 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska

Pracodawca: Gulermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut A.S. Oddział w Polsce Numer referencyjny: SdOS/0812/WAW Data publikacji: 15 stycznia 2024 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Planowanie przestrzenne: Roboty publiczne, inżynieria lądowa
Zarządzanie środowiskiem: Doradztwo, audyty, consulting

Opis stanowiska

  • Monitorowanie zmian przepisów prawa z zakresu ochrony środowiska.
  • Wsparcie działu przetargów i technicznego w analizie dokumentacji środowiskowej.
  • Weryfikacja i gromadzenie danych środowiskowych, w tym wykonywanie podsumowań statystycznych do przetargów.
  • Współpraca i komunikacja ze specjalistami ds. ochrony środowiska w projektach oraz rekomendowanie najlepszych praktyk.
  • Wsparcie specjalistów ds. ochrony środowiska w projektach w uzyskiwaniu pozwoleń z zakresu ochrony środowiska.
  • Kontrola budów pod względem przestrzegania wymogów ochrony środowiska.
  • Zbieranie i analiza raportów środowiskowych z projektów.
  • Liczenie śladu węglowego organizacji.
  • Udział w prowadzeniu dokumentacji na potrzeby ISO 14001.
  • Udział w audytach z zakresu ochrony środowiska.
  • Prowadzenie szkoleń i promowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
  • Udział wraz z zespołem w przygotowaniu organizacji do raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju (ESG).

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowana ochrona środowiska, inżynieria środowiska.
  • Znajomość wymagań prawnych z zakresu ochrony środowiska.
  • Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku.
  • Znajomość branży budowlanej.
  • Dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, umiejętność pracy zespołowej, komunikatywność.
  • Dobra znajomość j. angielskiego w mowie i w piśmie.
  • Gotowość do odbywania okazjonalnych podróży służbowych.
  • Dobra znajomość pakietu Microsoft 365.

Mile widziane:

  • Doświadczenie w uzyskiwaniu pozwoleń w zakresie ochrony środowiska.
  • Znajomość wymagań normy ISO 14001.
  • Doświadczenie w kalkulacji śladu węglowego.
  • Znajomość dyrektywy CSRD i standardów ESRS. Doświadczenie w przygotowywaniu danych do sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju (ESG).

Gulermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut A.S. Oddział w Polsce

GÜLERMAK to międzynardowa firma specjalizująca się w budowie infrastruktury transportowej i przemysłowej, w tym kolei, autostrad, mostów, tuneli i obiektów produkcyjnych.

Jednym z kluczowych projektów GÜLERMAK w Polsce jest budowa drugiej linii warszawskiego metra. Projekt obejmuje budowę 22 km tunelu, 21 stacji metra i stacji techniczno-postojowej. Do kluczowy projektów należą również drogi ekspresowe S2, S7 i S52, linie tramwajowe w Poznaniu i Krakowie (największy projekt infrastrukturalny PPP w Polsce) oraz tunel w Świnoujściu (największy TBM używany kiedykolwiek w Polsce).

GÜLERMAK odnosił sukcesy w realizacji prestiżowych i nagradzanych projektów w kilku innych krajach na świecie, takich jak Dubaj Route 2020 Metro w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (największy certyfikowany LEED GOLD projekt infrastrukturalny), Istanbul Otogar-Bağcılar Metro i Most Przeprawa przez Złoty Róg w Turcji, Kista Tram w Szwecji, Metro w Lucknow w Indiach oraz wiele obiektów przemysłowych, w tym Elektrownia Wodna Kargı, Elektrownia Gazowo-Kondensacyjna Temelli i Fabryka Cementu Nuh w Turcji. GÜLERMAK zbudował ponad 300 km tuneli, ponad 1000 km linii kolejowych i 500 km dróg na całym świecie.