Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Dyrektor Zakładu (branża motoryzacyjna)

Pracodawca: Hays Numer referencyjny: 1108513 Data publikacji: 04 stycznia 2019 Lokalizacja: Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: BHP, Ekonomia, finanse
Transport: Pojazdy i sprzęt

Opis stanowiska

Plant Manager

Interesująca oferta dla Dyrektorów Zakładów z branży motoryzacyjnej ze znajomością języka niemieckiego.
Obecnie dla jednego z naszych klientów, międzynarodowej firmy motoryzacyjnej (Tier 1) o niemieckim rodowodzie, która jest w tracie uruchamiania nowego zakładu produkcyjnego, poszukujemy doświadczonych kandydatów na stanowisko Dyrektora Zakładu.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku pracy, będzie odpowiedzialna za zarządzanie zakładem produkcyjnym w celu zmaksymalizowania produktywności oraz minimalizacji strat. Zakład produkcyjny jest już zbudowany i obecnie trwa proces industrializacji. Do zadań przyszłego Dyrektora Zakładu będzie należało realizowanie celów wyznaczonych przez zarząd spółki, dotyczy to w szczególności przestrzegania wszystkich nadrzędnych instrukcji, instrukcji postępowania oraz wytycznych z podręcznika QM oraz budżetu kosztów. Dyrektor zakładu będzie odpowiadał w pełni za P&L oraz będą do niego raportowały wszystkie działy (włączając finanse oraz HR). Do zakresu odpowiedzialności będzie także należało ustalenie wymaganego poziomu zatrudnienia zgodnie z budżetem oraz zaplanowanie potrzeb szkoleniowych dla bezpośrednio raportujących pracowników. Dodatkowo Dyrektor Zakładu będzie odpowiedzialny za osiągnięcie optymalnej produktywności zakładu, przy zachowaniu odpowiednich standardów jakości wymaganych przez klientów, a także za to, aby wskazane przez klienta harmonogramy dostaw były przestrzegane pod względem ilości i terminu dostawy. Poza tym Dyrektor Zakładu będzie odpowiedzialny za przestrzeganie wszystkich obowiązujących wymogów prawnych i wszelkich przepisów, dotyczących ochrony środowiska i BHP.

Wymagania

Idealny kandydat na to stanowisko pracy powinien posiadać kilkuletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku Dyrektora Zakładu (preferowana branża motoryzacyjna) oraz dobrą znajomość języka niemieckiego, znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem. Powinien się także posiadać wykształcenie wyższe o kierunku technicznym lub ekonomicznym. Doświadczenie w realizacji projektu greenfieldowego będzie dodatkowym atutem. Istotnym będzie także posiadanie umiejętności racjonalnego i analitycznego myślenia, dbałości o szczegóły, jak również umiejętności zarządzania ludźmi. Idealny kandydat to także osoba komunikatywna oraz dyspozycyjna.

Oferujemy

Nasz klient oferuje unikalną możliwość wykorzystania już zdobytego doświadczenia zawodowego w kontekście budowy struktur nowopowstającej firmy produkcyjnej.

Hays

HAYS Poland jest firmą doradztwa personalnego, należącą do międzynarodowej grupy HAYS plc, notowanej na giełdzie w Londynie i największej na świecie firmy zajmującej się rekrutacją specjalistyczną. Grupa Hays posiada 237 biur w 32 krajach, w których łącznie pracuje ponad 7800 specjalistów. Polski oddział firmy istnieje od 2003 r. i systematycznie powiększa swój udział w rynku.