Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Asystent naukowy w zakresie biologii środowiskowej

Pracodawca: Instytut Ekologii Stosowanej Numer referencyjny: 123 Data publikacji: 06 lutego 2023 Lokalizacja: Skórzyn gmina Maszewo - Lubuskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (bezterminowo) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Przemysł i inżynieria: Biologia
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Badania naukowe
Woda: Analizy, badania laboratoryjne

Opis stanowiska

Instytut Ekologii Stosowanej sp. z o. o. w Skórzynie planuje w związku z rozpoczęciem nowego projektu badawczo-wdrożeniowego, zatrudnienie na pełnym etacie asystenta do pracy naukowej w zakresie biologii środowiskowej. Więcej informacji na temat Instytutu na stronie http://ies.zgora.pl/. W ramach niniejszego zatrudnienia planowane jest wykonywanie następujących zadań:

·      Analizy ilościowe i jakościowe fauny i flory wodnej, glebowej oraz kompostowej,
·      Wykonywanie analiz fizyko-chemicznych w zakresie badania stanu i składu wody, ścieków, gleby, kompostu i osadów dennych,
·      Przygotowywanie i prowadzenie badań technologicznych dotyczących wykorzystania różnych grup organizmów w środowisku kompostu w celu optymalizacji procesu mineralizacji substancji organicznej oraz utleniania zredukowanych substancji mineralnych jak azot amonowy, amoniak czy siarkowodór.
·      Opracowywanie wyników, analiza literatury fachowej w zakresie prowadzonych badań, formułowanie wniosków, współudział w opracowaniu nowych technologii bazujących na osiągniętych wynikach,
·      Współudział w przygotowywaniu publikacji naukowych w czasopismach zagranicznych,
·      Opracowywanie wybranych tematów środowiskowych, jak ocena stanu jakości wód 10 największych rzek na Świecie czy też zestawienie największych obszarów bagiennych Świata i ich współczesnych zagrożeń.

Praca wykonywana będzie zasadniczo w siedzibie IES, ale również na wybranych obiektach w Polsce. Natomiast opracowywanie tematów środowiskowych połączone będzie z wyjazdami zagranicznymi i wykonywaniem analiz terenowych.

Wymagania

·      wykształcenie wyższe w zakresie biologii – najlepiej środowiskowej,
·      dobra znajomość pakietu MS Office,
·      prawo jazdy kategorii B,
·      mobilność
·      kreatywność i własna inicjatywa,
·      obowiązkowo dobra znajomość języka angielskiego, mile widziana znajomość innych języków

Inne informacje

·      wynagrodzenie 6000 zł brutto,
·      umowa o pracę,
·      40-godzinny tydzień pracy (praca stacjonarna w biurze Instytutu),
·      Istnieje możliwość darmowego zamieszkania na terenie Instytutu – kawalerka o powierzchni 30 m2 z dostępem do ogrodu i basenu,
·      w zależności od wyników pracy przewidziane premie,
·      możliwość zatrudnienia od zaraz, nie mniej jednak najpóźniej od maja 2023.

Instytut Ekologii Stosowanej

Instytut Ekologii Stosowanej sp. z o.o. - to polska firma zajmująca się m.in. projektowaniem jak i budowaniem naturalnych systemów oczyszczania ścieków i wody, a także odnowy wody. Instytut prowadzi również własne prace badawcze i rozwojowe m.in. w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.