Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Inżynier środowiska ds. wody i ścieków

Pracodawca: Instytut Ekologii Stosowanej Numer referencyjny: IES/05/2019 Data publikacji: 27 października 2019 Lokalizacja: Skórzyn - Lubuskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Badania naukowe
Woda: Oczyszczanie ścieków

Opis stanowiska

  • obróbka statystyczna wyników badań, analiza wyników pod kątem realizowanych celów badawczych, bieżąca analiza literatury zagranicznej i krajowej w zakresie realizowanego tematu badawczego - w ramach projektu dotyczącego odnowy wody realizowanego przez Instytut, finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju;
  • projektowanie układów oczyszczania wody i ścieków, organizacja budowy, udział w pracach inżynieryjno-budowlanych;

Wymagania

  • wykształcenie wyższe w zakresie inżynierii środowiska,
  • dobra znajomość:
    • pakietu MS Office oraz programu do obróbki statystycznej,
    • języka angielskiego,
    • technologii wody i ścieków,
    • chemii wód powierzchniowych,
    • regulacji prawnych z zakresu ustawy prawo budowlane, prawo wodne,
  • umiejętność czytania dokumentacji projektowej,
  • znajomość zasad kosztorysowania oraz obsługa programu do sporządzania kosztorysów,
  • znajomość programu AutoCad,
  • dyspozycyjność,
  • zdolność analitycznego myślenia,
  • samodzielność.

Inne informacje

Dodatkowo, dla osoby wyjątkowo ambitnej, możliwość zaangażowania się w projekt badawczy w Afryce dotyczący oceny jakości wód podziemnych i powierzchniowych, możliwości wykorzystywania lokalnych zasobów wodnych do celów wodociągowych, oczyszczania ścieków z ich ponownym wykorzystaniem do różnych celów gospodarczych. Projekt realizowany będzie wspólnie z Abia State University w Nigerii.

Instytut Ekologii Stosowanej

Instytut Ekologii Stosowanej jest prywatną jednostką badawczo-wdrożeniową założoną w 2002 roku. Głównym celem jego powstania była chęć i potrzeba stworzenia warsztatu badawczo służącego pogłębianiu wiedzy z zakresu ekologii ogólnej oraz zastosowaniu jej do rozwiązywania wielu istotnych problemów środowiskowych. Działalność Instytutu to również ochrona przyrody, alternatywne źródła energii, edukacja oraz działalność inżynierska obejmująca projektowanie naturalnych oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody, stawów rekreacyjnych i kąpielowych, nadzorowanie, budowanie oraz przygotowywanie różnorodnych planów i koncepcji rozwiązań budynków i osiedli przyjaznych człowiekowi i środowisku. Instytut to miejsce pracy wielu osób i realizacji ich pasji zawodowych, ciekawych spotkań oraz dyskusji, a wreszcie kuźnia talentów i nowoczesnych rozwiązań inżynierskich.