Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Młodszy analityk rynków energii elektrycznej i ciepła

Pracodawca: Instytut Energetyki Odnawialnej Numer referencyjny: Staż - analityk rynków energii elektrycznej i ciepła Data publikacji: 08 stycznia 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa zlecenie (Liczba stanowisk pracy: 2) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Energia: Ciepło, ciepłownictwo, Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna

Opis stanowiska

Instytut Energetyki Odnawialnej poszukuje osób na stanowisko: Młodszy analityk rynków energii elektrycznej i ciepła
Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) zaprasza absolwentów i studentów ostatnich lat na staż/praktyki lub zatrudnienie na okres próbny w obszarze związanym z prowadzeniem analiz rynkowych w zakresie wykorzystania OZE w elektroenergetyce i ciepłownictwie.

Główne obowiązki:
  • Opracowywanie danych oraz tworzenie modeli biznesowych i analiz na rzecz wprowadzania OZE do elektroenergetyki i ciepłownictwa na zasadach rynkowych,
  • Realizacja zadań na potrzeby przygotowywanych raportów rynkowych (stan rozwoju sektora OZE, prognozy oraz scenariusze dla elektroenergetyki i ciepłownictwa),
  • Udział w projektach badawczych z zakresu energetyki odnawialnej współfinansowanych ze środków Komisji Europejskiej,
  • Udział w pracach koncepcyjnych i prognostycznych, analizach skutków gospodarczych i ekonomicznych dot. regulacji unijnych i krajowych z zakresu OZE, elektroenergetyki i ciepłownictwa
  • Udział w przygotowaniu wniosków dotacyjnych.

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:
  • Bardzo dobrych umiejętności analitycznych, w tym łączenia wiedzy technicznej, ekonomicznej i rynkowej oraz wyciągania wniosków,
  • Bardzo dobrej znajomości programu Excel,
  • Dobrej znajomości języka angielskiego,
  • Bardzo dobrej organizacji pracy własnej, samodzielności myślenia i działania oraz umiejętności szybkiego uczenia się,
  • Dyspozycyjności w zakresie min. 3 - 4 dni w tygodniu.

Oferujemy

Oferujemy:
  • Wynagrodzenie finansowe w oparciu o umowę zlecenie,
  • Elastyczne godziny pracy,
  • Pracę w rozwijającym się sektorze pod okiem specjalistów z branży,
  • Po zakończeniu stażu, najlepszym osobom oferujemy pracę - umowa o pracę na czas nieokreślony.

Inne informacje

Miejsce stażu: Warszawa
Liczba miejsc: 2
Termin składania aplikacji: 19.01.2019
CV oraz list motywacyjny prosimy wysłać na adres email: biuro@ieo.pl.
Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Instytut Energetyki Odnawialnej

Instytut Energetyki Odnawialnej działając od 2001 roku, na polskim i europejskim rynku energii odnawialnej, specjalizuje się w przygotowaniu analiz ekonomicznych, prognoz cen energii, raportów rynkowych, monitoringu rynku i działań legislacyjnych, doradztwie oraz przeprowadzaniu szkoleń z zakresu: fotowoltaiki, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, energetyki wiatrowej, kotłów na biomasę, biogazowni.

Aktualnie działalność Instytutu skupia się głównie na nowym systemie aukcji OZE – Instytut oferuje wsparcie dla inwestorów i deweloperów na każdym etapie przygotowania projektu do aukcji OZE oraz dalszej realizacji projektu. Ponadto, IEO dysponuje bazami danych projektów fotowoltaicznych, które mogą wziąć udział w kolejnych aukcjach, czy też bazami firm, które wygrały dotychczasowe aukcje.

Poza tym, IEO szeroko współpracuje z branżą ciepłowniczą m.in. w zakresie realizacji inwestycji w OZE w przedsiębiorstwach ciepłowniczych, prowadzące do uzyskania statusu efektywnych systemów ciepłowniczych wg dyrektywy o efektywności energetycznej.

Kolejnym bardzo istotnym (z punktu widzenia bezpośredniego wpływu na odbiorców energii)  obszarem działalności IEO jest opracowanie prognozy kosztów dla polskiego przemysłu energetycznego (prognozy cen energii) oraz aktualizacja prognozy zawierająca m.in.:
  • analizy cen energii elektrycznej i czynników kształtujących bieżące trendy we wszystkich segmentach rynku
  • monitoring prac legislacyjnych w UE, rządowych polityk, strategii i regulacji oraz decyzji inwestycyjnych mogących potencjalnie wpłynąć na przyszłe ceny energii elektrycznej
  • oceny skutków proponowanych regulacji i strategii pod kątem przyszłego wpływu na ceny energii elektrycznej z wykorzystaniem autorskiego modelu IEO
  • analizy danych statystycznych dotyczących rynku polskiego wraz z benchmarkiem na tle rynków europejskich