Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Adiunkt ds. gospodarki wodnej

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Konkurs na stanowisko adiunkta 3/2019 Data publikacji: 24 maja 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Woda: Analizy, badania laboratoryjne
Edukacja i komunikacja: Działalność pozarządowa / humanitarna

Opis stanowiska

Kandydat powinien posiadać wiedzę i doświadczenie zawodowe w zakresie działalności IMGW-PIB w tym zagadnień związanych z działalnością PSHM, a także charakteryzować się znajomością przepisów i procedur związanych z zagadnieniami inżynierii środowiska w tym hydrologii i jakości wód. Powinien posiadać udokumentowany publikacjami dorobek naukowy w zakresie inżynierii środowiska oraz udokumentowany udział w realizacji projektów badawczych. Od kandydata oczekuje się w szczególności: doświadczenia i predyspozycji do udziału w pracach zespołów badawczych, reprezentowania Instytutu na forach krajowych i zagranicznych, działalności eksperckiej, rozwijania współpracy z innymi krajowymi jednostkami naukowymi oraz współpracy międzynarodowej. W szczególności kandydat powinien posiadać doświadczenie we współpracy z organizacjami międzynarodowymi.
Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Ze względu na wymogi ustawowe pracownik zobowiązany będzie do podpisania oświadczenia o podstawow

Wymagania

II. Wymagane dokumenty:
1. Podanie o mianowanie na stanowisko.
2. Życiorys.
3. Autoreferat.
4. Wykształcenie potwierdzone posiadaniem:
  • Stopień naukowy doktora obejmujący dyscyplinę inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka
5. Doświadczenie zawodowe z zakresu:
  • prowadzenia prac badawczych, potwierdzone:
− liczbą publikacji i raportów, opracowań naukowo-technicznych , w tym minimum 3 pozycje z listy A (min. 20pozycji),
− stażem pracy na stanowisku naukowo-badawczym, naukowo-dydaktycznym lub naukowym, badawczo-technicznym, inżynieryjno-technicznym (min. 7 lat);
  • udziału w pracach zespołów badawczych, potwierdzone:
− listą prac badawczych ze wskazaniem roli jaką pełnił kandydat w tych pracach (min. 10 pozycje),
− staż pracy na stanowiskach bezpośrednio związanych z pracami badawczymi (min. 7 lata);
  • geografii potwierdzone:
− listą dokumentów związanych ze specjalnością: inżynieria środowiska, hydrologia, jakość wód - ze wskazaniem roli jaką kandydat pełnił przy ich opracowaniu (min. 15 pozycji), w zakresie:
•określania wpływu prognozowanych zmian klimatu na: obieg wód wybranych zlewni rzecznych, intensywność procesów erozji wodnej, jakość wód płynących;
• kalibracja, weryfikacja i walidacja modeli środowiskowych jakości wód;
• ocena jakości środowiskowych modeli matematycznych przy wykorzystaniu narzędzi statystycznych;
• analizy wpływu typów użytkowania terenu zlewni na jakość wód powierzchniowych;
• analiz scenariuszowych zmian klimatu i użytkowania terenu w zlewni rzecznych i określenie ich wpływu na jakość wód powierzchniowych;
• badania rozkładu czasowo-przestrzennego i dynamiki rozprzestrzeniania się związków biogennych w wodach powierzchniowych;
• analizy wpływu sposobów prowadzenia gospodarki rolnej na terenie zlewni na zanieczyszczenia w wodach powierzchniowych;
− staż pracy na stanowiskach bezpośrednio związanych z inżynierią środowiska (min. 7 lat).
6. Kwalifikacje zawodowe, potwierdzone:
  • stażem pracy na stanowiskach wymagających umiejętności pracy w zespołach badawczych (min. 7 lata),
  • udziałem w konferencjach naukowych, seminariach i sympozjach ( w tym międzynarodowych),
  • świadectwem odbytych szkoleń, praktyk, itp.
7. Znajomość języka obcego:
  • dla obcokrajowców wymagana znajomość języka polskiego w stopniu bardzo dobrym.
8. Podpisana klauzula informacyjna.

Inne informacje

III. Konkurs prowadzony będzie w formie rozmowy kwalifikacyjnej, podczas której sprawdzona zostanie wiedza Kandydata w zakresie dziedziny nauk technicznych z zakresu dyscypliny: inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka .

IV. Dokumenty należy składać:
Dokumenty należy składać w terminie do dnia 21 czerwca r. do godz. 12.00 w Sekretariat Sekretarza Naukowego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa, (za datę złożenia dokumentów uważa się datę ich wpływu do Kancelarii IMGW-PIB – decyduje data stempla), z dopiskiem na kopercie „Konkurs na stanowisko adiunkta 3/2019”.

Uwagi:
• Rozmowa kwalifikacyjna i rozstrzygniecie konkursu nastąpi do dnia 28.06.2019 r. kandydaci zostaną poinformowani wg. wskazanego kontaktu e-mailem i telefonicznie. IMGW-PIB nie zapewnia kosztów podróży/hotelu.
• Prosimy o podpisanie i załączenie klauzuli. Oferty niezawierające klauzuli nie będą rozpatrywane.
• IMGW-PIB nie zapewnia mieszkania służbowego.
• Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.
• Informacje dodatkowe można uzyskać pod nr tel. (22) 56-94-360

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.