Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Konkurs na stanowisko adiunkta (inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka)

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka Data publikacji: 26 czerwca 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna
Przemysł i inżynieria: Górnictwo i geologia inżynierska
Powietrze i klimat: Meteorologia

Opis stanowiska

Kandydat powinien posiadać wiedzę i doświadczenie zawodowe w zakresie działalności IMGW-PIB oraz charakteryzować się znajomością przepisów i procedur związanych z zagadnieniami inżynierii środowiska w tym hydrologii i jakości wód. Powinien posiadać udokumentowany publikacjami dorobek naukowy w zakresie inżynierii środowiska oraz udokumentowany udział w realizacji projektów badawczych. Od kandydata oczekuje się w szczególności: doświadczenia i predyspozycji do udziału w pracach zespołów badawczych, reprezentowania Instytutu na forach krajowych i zagranicznych, działalności eksperckiej, rozwijania współpracy z innymi krajowymi jednostkami naukowymi oraz współpracy międzynarodowej. W szczególności kandydat powinien posiadać doświadczenie w międzynarodowej współpracy naukowej.

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Ze względu na wymogi ustawowe pracownik zobowiązany będzie do podpisania oświadczenia o udziale w pracach badawczych z afiliacją publikacji na IMGW-PIB.

Wymagania

Doświadczenie zawodowe z zakresu:

▪ prowadzenia prac badawczych, potwierdzone:
− liczbą publikacji i raportów, opracowań naukowo-technicznych (min. 10 pozycji), w tym minimum 2 pozycje z listy A w ostatnich 3 latach
− stażem pracy na stanowisku naukowo-badawczym, naukowo-dydaktycznym lub naukowym, badawczo-technicznym, inżynieryjno-technicznym (min.7lat);
▪ udziału w pracach zespołów badawczych, potwierdzone:
− listą prac badawczych ze wskazaniem roli jaką pełnił kandydat w tych pracach (min. 10 pozycje),
− staż pracy na stanowiskach bezpośrednio związanych z pracami badawczymi (min. 4 lata);
▪ inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka potwierdzone:
− listą dokumentów związanych ze specjalnością: inżynieria środowiska, hydrologia, jakość wód, systemy nawigacji satelitarnej -

ze wskazaniem roli jaką kandydat pełnił przy ich opracowaniu (min. 5 pozycji), w zakresie:
• numerycznych modeli prognozy pogody
• meteorologia GNSS
• kalibracja, weryfikacja i walidacja modeli środowiskowych jakości wód;
• ocena jakości środowiskowych modeli matematycznych przy wykorzystaniu narzędzi statystycznych;
• analizy wpływu typów użytkowania terenu zlewni na jakość wód powierzchniowych;
▪ staż pracy na stanowiskach bezpośrednio związanych z inżynierią środowiska (min. 4 lata).
▪ umiejętność programowania (preferowane języki to C i Python) w tym prowadzenia obliczeń numerycznych oraz programowania w powłokach systemu UNIX

Kwalifikacje zawodowe, potwierdzone:
▪ stażem pracy na stanowiskach wymagających umiejętności pracy w zespołach badawczych (min. 7 lata),
▪ udziałem w konferencjach naukowych, seminariach i sympozjach ( w tym międzynarodowych),
▪ świadectwem odbytych szkoleń, praktyk, itp.

Znajomość języka obcego:
▪ bardzo dobra znajomość języka angielskiego
▪ dla obcokrajowców wymagana znajomość języka polskiego w stopniu bardzo dobrym.

Inne informacje

Dokumenty należy składać:
Dokumenty należy składać w terminie do dnia 25 lipca 2019 r do godz. 12.00 w Sekretariat Sekretarza Naukowego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa, (za datę złożenia dokumentów uważa się datę ich wpływu do Kancelarii IMGW-PIB – decyduje data stempla), z dopiskiem na kopercie „Konkurs na stanowisko adiunkta 7/2019”.

Uwagi:
• Rozmowa kwalifikacyjna i rozstrzygniecie konkursu nastąpi do dnia 22/08/2019 kandydaci zostaną poinformowani wg. wskazanego kontaktu e-mailem i telefonicznie. IMGW-PIB nie zapewnia kosztów podróży/hotelu.
• Prosimy o podpisanie i załączenie klauzuli. Oferty niezawierające klauzuli nie będą rozpatrywane.
• IMGW-PIB nie zapewnia mieszkania służbowego.
• Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.
• Informacje dodatkowe można uzyskać pod nr tel. (22) 56-94-137

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.